Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 11 hónapos fiam naponta kb.6x...

11 hónapos fiam naponta kb.6x kakil, a feneke már csúnya piros. Mivel kezeljem? Normális, hogy ilyen sokat kakil?

Figyelt kérdés
Hallottam, hogy lehet a fogzástól, de már tart vagy 2 hónapja. Igaz, hogy mindig jön ki egy-egy fog, de meddig tart még? Eddig gyógyszertári Unguentum Infantummal kentem, pár napja, mióta piros, Bepanthennel, de egyelőre nem javul. Mit próbáljak?
2011. márc. 3. 15:26
 1/3 anonim ***** válasza:
Valószínűleg a fogzás miatt van, és még eltarthat egy ideig, akár 1-2 hónapig is, attól függ hány foga jön, és milyen gyorsan bújik ki. A fogzásos kaki nagyon erős, az én babámnak is mindig kicsípte a popóját, hiába hamar kivettem alóla. Én úgy csináltam, hogy pelenkázáskor, amikor letöröltem a kakit, utána tiszta vizes vattával áttöröltem a baba fenekét. Ezután kentem be csukamájolajos kenőccsel (a többi egy nagy kalap ...). Nekem ez vált be, mert így 1-2 nap alatt lement a pirosság, amikor viszont nem mostam vizes vattával, hanem csak simán tisztába tettem, úgy akár még egy hét múlva is piros volt neki. Ja, és persze, amilyen hamar csak lehet, ki kell venni alóla a kakát.
2011. márc. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ja, és igen, teljesen normális, hogy ilyenkor sokszor kakil egy nap.
2011. márc. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi! Kipróbálom amit javasoltál, remélem segít. Úgy látom, hogy hamarosan kijön egy új foga, remélem utána lesz egy kis szünet.
2011. márc. 4. 09:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!