Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2010 júniusában született meg...

2010 júniusában született meg a kislányom, ez év augusztásában járt le a 3 éves szerződésem a munkahelyemen. Kaptam a TGYAS-t és a GYED-et is. Ha második babát szeretnénk, újra kell valahol az egy év munkaviszony, vagy vonatkozni fog rám újra a GYED?

Figyelt kérdés
2011. márc. 3. 17:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Amint lejár a munkaszerződésed, másnaptól passzív gyedet fogsz kapni, onnantól kezdve nincs munkaviszonyod.

A második babánál attól függ, hogy mikor születik. Az biztos, hogy mindenképpen kell majd bejelentett munkaviszony, viszont a 365 napnak nem kell folyamatosnak lennie, az igénylést megelőző két évből kell lennie. Annyiban azonban mégis fontos, mert a ketteskével csak annyi időt lehetsz otthon, amennyit előtte két évben biztosításban töltöttél.

2011. márc. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Csak annyit helyesbítenék az első válaszon, hogy "ketteskével csak annyi időt lehetsz otthon, amennyit előtte két évben biztosításban töltöttél." helyett: a tesóval annyi időt lehetsz GYEDEN, amennyit előtte két évben biztosításban töltöttél. A biztosítási időtől függetlenül így is úgy is 3 éves koráig lehetsz otthon, csak az ellátás más a biztosítási idő függvényében.
2011. márc. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igaz, kimaradt, hogy GYED-en.
2011. márc. 4. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Most hívtam fel az Egészségügyi Pénztárat, ott azt mondták, mivel passzív gyeden vagyok, újabb egy év teljes munkaviszony kell majd ahhoz, hogy a második babánál újra kaphassak majd TGYAS-t és GYED-et :(((((
2011. márc. 4. 10:37
 5/5 anonim ***** válasza:

Na várjál egy pillanatot, mert én gyors olvasás után úgy értelmeztem a kérdésedet, hogy ez év (azaz 2011) augusztusában jár le a szerződésed, csak most láttam, hogy azt írtad, hogy "járt".

2010. augusztusában járt le a szerződésed, vagy csak 2011. augusztusában fog lejárni a szerződésed?


Ha 2010. augusztus, akkor igaza van az oepesnek, mert csak akkor nem kéne a 365 nap, ha már terhes lennél (a kérdésedből kiindulva nem vagy terhes). Ugyanis ha 2011. augusztusig megszülsz, akkor megvan a 365 nap, tehát ez a része teljesült és akkor már csak az élő munkaviszony kéne.

2011. márc. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!