Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy szerezzem meg a GYED-em...

Hogy szerezzem meg a GYED-em munkaviszony nélkül?

Figyelt kérdés

Megvan a 2 éven belüli szükséges 1 évem, viszont most nincs munkám és 7 hónapos terhesen senki sem fog már alkalmazni.

Olvastam itt ilyet, hogy:

"Van lehetőség egyéni szerződéssel havi 4900Ft ért ellátási jogosultságot szerezni, tehát ezért nem éri meg vállalkozni."


De nem értem, ez mit takar.

Mit tehetnék, hogy megkapjam a GYED-et?


2011. jan. 14. 22:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

[link]


Hát eszerint nem kell, hogy most épp legyen munkád, vagy én nem értelmezem jól a szöveget. De ha felhívod őket, biztosan felvilágosítanak róla.

2011. jan. 14. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
A 4900 ft befizetésével nem a GYED-re leszel jogosult,hanem a TB ellátásra(tehát nem kell kifizetned a szülést stb.)De azt tudod,hogy változott a jogosultsághoz szükséges idő is:1 év GYED-hez 1 év,2 év GYED-hez 2 év munkaviszony kell.És ahhoz,hogy megkapd,a szüléskor ÉLŐ munkaviszony szükséges!
2011. jan. 14. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Hát ez annyira igazságtalan!!

Pont ezért vártunk a babatervezéssel, hogy ne legyenek anyagi problémáink, erre tessék.

Gyűlölöm ezt az országot, csak a cigányokat támogatja.

elnézést, de el vagyok keseredve.

2011. jan. 14. 23:36
 4/13 anonim ***** válasza:
Nem igazán értem hogy jött most ide a cigány-kérdés. Te pont annyira leszel támogatva, mint akárki más, akinek nincs munkaviszonya, amikor szül. Kapod majd a GYES-t, családipótlékot.
2011. jan. 15. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Én meg 18 éve dolgoztam már a 2. babaszületés előtt, így kapik gyed-et.

Azért az nem 1 év.

Szóval kell, hogy legyen egy határ.

2011. jan. 15. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
54%

Nincs igazad,kedves kérdező.Gondolj bele,hogy alanyi jogon jár neked a családi pótlék,ami havi 12200 ft 1 gyerek esetén.Jár neked(alanyi jogon!)-immáron megint 3 évig-a GYES,ami havonta 25780 ft.Ez összesen 37900 ft/hó/3 év!ALANYI jogon!Ez neked semmi?!Ráadásul a gyerek 1 éves korától elmehetsz dolgozni.Ha "csak" 4 vagy 6 órát melózol,az állam meghagyja neked a GYES-t!Azért az korrekt,nem?Alapból megvan majd 40000 ft/hó,dolgozol pár órát,és hozzá tudsz tenni még 1x annyit.Takarítónőket,multikban pénztárosokat sokszor keresnek pár órára.

Amit viszont nem értek:azt írod,most nincs munkád.Az hogy lehet?Várandósan NEM rúghatnak ki.Ha pedig már akkor sem volt,amikor teherbe estél,akkor kicsit felelőtlenül cselekedtél,és látszik,hogy nem néztél utána a dolgoknak(mivel már tavaly is 2 év munkaviszony kellett a 2 év GYED-hez,tehát ez nem egy új rendelet,és mindig is ÉLŐ munkaviszony kellett).Vagy miért nem mentél munkanélküli segélyre,táppénzre?Sok a kérdés...

2011. jan. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Akkor most regisztrált munkanélküli vagy? Mert ha igen akkor jogosult lehetsz gyedre.

2011. jan. 15. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A munkanélküli nem jogosít GYED-re. Nem olyan rég volt róla riport a tv-ben.

Amúgy lehet hogy határozott idejű szerződése volt, arra nem vonatkozik felmondási védelem, ahogy arra, sem, ha aláír egy közösmegeggyezést, vagy rendkívüli felmondással küldik el.

2011. jan. 15. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Pont ez a baj, lejárt a szerződésem és nem hosszabbították meg.

Köszönöm annak, aki leoltott a felelőtlenségemért, nem így terveztem a babavárást, de természetesen örülök neki ha már így alakult, csak aggódok, hogy fogjuk ellátni így a kicsit.

2011. jan. 16. 12:18
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem megsérteni akartalak,ezért is írtam így:kicsit felelőtlen voltál...ezzel is azt akartam érzékeltetni,hogy NEM bírálni akarlak,csak nem értettem,hogyan is tervezted el ezt a dolgot.Már mindegy ugyan,de nem tudtad volna megvárni,hogy mi lesz a szerződéseddel?(megint nem bántani akarlak!).Amint fentebb írtam,lehet,hogy nem tűnik sok pénznek,de az arra a majd 40000 ft-ra már alapozhatsz 3 évig,tehát az fix.Különben nekünk 2 gyerekünk van,és valóban az élet legjobb,legszebb dolga egy gyerek.Még 1x BOCS,tényleg nem akartalak megbántani!
2011. jan. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!