Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy másfél éves kisfiú anyukáj...

Lina25 kérdése:

Egy másfél éves kisfiú anyukája vagyok nem tudom meg mosni rendesen a fogát nem hagyja mivel próbálkozzak? Tapasztalatok, tanácsok?

Figyelt kérdés
Nyolc hónapos kora óta mossuk a fogát vagyis próbálkozok vele de nem igazán hagyja. Észrevettem hogy kezd feketedni a foga nem tudom hogy ez lepedék vagy szuvasodik. Nektek mi a véleményetek?
2011. márc. 3. 22:05
 1/10 anonim ***** válasza:
Használtok fogkrémet?
2011. márc. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Ilyet próbáltatok már:

[link]


Szerintem vidd fogorvoshoz! Ő megtudja mondani mi lehet, és hogy hogy kell mosni a fogát.

2011. márc. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én nem mosom, törlőkendővel törlöm neki minden étkezés után.

(Bár sokszor megharap:-S)

2011. márc. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Azért másfél évesnek nagy valószínűséggel már elég sok foga van... azt törlőkendővel törölgetni, kívül-belül olyan alaposan nem lehet, képtelenség. Még kettő-négy fogat csak-csak, de mondjuk már tizenkettőt...

Fogkrém - Nenedent fluoridmentes (nem baj, ha a baba lenyeli, mert nem tudja kiköpni), és fogkefe szigorúan.

Persze ha nem akarja az ember, hogy idő előtt kirohadjanak a baba fogai...


Egyébként általában a sárguló, vagy akár már feketedő, szuvasodó tejfogakra Zymafluor tablettát szoktak felírni a dokik, tehát ilyen esetben már a fluoridtartalmú fogkrém is fontos lehet.

2011. márc. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Mi ujjas fogkefével kezdtük, kb.2és fél éves korában, addig vizes-fogkrémes gézlapokkal töröltük a száját és a fogacskákat.
2011. márc. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
65%

Szia

ha ez csak most lépett fel, 1-2 hét szünetet tarts, majd kezdd el újra. Előtte egy-két nappal mesélj neki a kisegérről, hódról, erős fogacskákról, talán engedni fogja.

Mindennap adj neki nagyobbra szeletelt almát, az étkezések után, hogy harapja, ez is tisztítja a fogakat.


Igy nem utálja meg a fogmosást, rövid időn belül ő fogja kérni a fogkefét.


Az én fiam 2 éves kora körül lázadt a fogmosás ellen, aztán szép lassan visszaszokott. Most egyedül mos fogat, néha besegítek azért. A fogorvos meg is dicsérte a fogait. Most három és fél éves.

2011. márc. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Az első két válaszadónak: Igen a Nenedent-baby fogkrémet használjuk és újrahúzhatós fogkefével kezdtünk és most rendes gyerek fogkeféje van.
2011. márc. 4. 06:08
 8/10 anonim ***** válasza:

Add oda neki a te fogkefédet, mossa meg vele a fogadat. Utána meg a magáéval a saját fogait.

Vagy mossatok együtt, egyszerre fogat.

2011. márc. 4. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

17 hónapos a kisfiam, és voltak nála is olyan napok, hogy egyszerűen nem akarta a fogmosást, sírt, hisztizett. Pont jöttek a rágói, fájt neki az ínye. Ilyenkor adtam neki almát, tényleg az is nagyon jól tisztítja a fogakat.

Amúgy meg annyira megszokta, hogy minden nap fogmosás van 2x (délelőtt velem együtt, este fürcsi közben meg apával), hogy most már ha ki is veszi a kezünkből, elkezdi ő saját magának mozgatni a fogkefét - persze legtöbbször az lesz belőle, hogy a felső testét jobbra-balra mozgatja, nem csak a kezét. :) De már próbálja utánozni a fogkrém kiköpését is.

Szóval játékosan kell, ne érezze, hogy kötelező.

2011. márc. 4. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsokat sok jó ötletet kaptam tőletek.
2011. márc. 5. 08:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!