Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisbabátok mikor aludta át...

Kisbabátok mikor aludta át először az éjszakát?

Figyelt kérdés
8 hónapos, még mindig 3-4 szer ébred éjszaka, eszik-iszik, néha még neki áll játszani is. Már alig bírjuk, felváltva kelünk fel hozzá. Van valami jó ötletetek?
2011. márc. 4. 09:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
46%
Nekem már 2 hósan végig alussza az éjszakát.Ritka az hogy felkel,mondjuk ő kap tápszert is.
2011. márc. 4. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
46%
5 vagy 6 hetes volt, amikor először átaludta az éjszakát.Azóta is így van, bár néha "követeli" a cumit hajnalban, de enni nem eszik.Nála valahogy kialakult, hogy éjszaka van,de előtte is csak egyszer szopott.Úgy oldottuk ezt meg, hogy amikor hajnalban elkezdett nyöszörögni, egyszerűen nem keltem fel.Csak benyúltam a rácson, és simogattam, amíg vissza nem aludt.És megszokta.Persze sokat eszik este.Úgy voltam vele annak idején, hogy ha éhes lenne, biztos sírna.De mivel nem sírt, így nem is adtam neki enni.Bár, most, hogy jön a fogzás, biztosan fel fog kelni ő is.
2011. márc. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
14 hós volt. csak anyatejes, szopizott éjjel is.
2011. márc. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
Minden baba más. Az én babám kisfiú és 6 hónapos. Még a mai napig hajnalban egyszer felkelünk és igenis cicit kér és eszik. Eddig 2-szer keltünk, de erről egy hónapja leszoktattam. A szokásos kelési időpontjai: hajnali 2 és 5 óra voltak. A 2órási keléskor, amikor meghallottam, hogy ébredezik, odamentem és odaadtam neki még sötétben a cumiját. (bár ő nem cumizik, ilyenkor mégis elfogadja...) ha ez nem jött be, akkor kivettem és pár percig ringattam és vissza is aludta....aztán lefeküdtem én is...majd rá félórára kezdődött minden előlről...ezt csináltam kb egy hétig, aztán magától elhagyta a hajnali 2órás kelést és helyette mostanában egyszer úgy 4 vagy 5 órakor kelünk, de ekkor már eszünk is...majd vissza is fektetem és alszik úgy 7 óráig.
2011. márc. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

A kicsi majdnem 2 éves volt, mikor először átaludta, addig minimum 2-3x ébredt... ő sokáig szopizott.

aA máisk 3 viszonyleg korán átaludta az éjszakákat:

1. 6 hónaposan (anyatej+ tápszer+ hozzátáplálás 18 évvel ezelőtti irányelvelk szerint!),

2. 6 haposan (csak anyatejes),

3. 4 hónaposan (csak anyatejes).

Az, hogy egy kisgyerek mikortól képes átaludni az éjszakát,mikortól képes egyáltalán hosszabb ideig egyhuzamban aludni (legalább 6 órát), nem a babák korán, hanem az idegrendszer érettségén múlik. Hogy ez kinél mikor lesz rá elég érett, sokban ügg a kicsi adottságaitól. Igazán nincs rá konkrét időpont, mikortól képes rá minden gyerek... Tanítni nem lehet, csupán kondícionálni (pl. sokan hagyják a síró babát sírni, nem vszik fel, mert úgy gondolják , így helyes), hogy ez mennyire hatékony, pszichésen jó-e,megint külön probléma...

2011. márc. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
8 hónapos tápszeres és legalább 3x4x kel(nem éhes)Hol ezért ,hol azért!Még sosem aludta át az éjszakát!
2011. márc. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
2-6 hós koráig végig aludta, onnantól nem. változó mennyit ébred, 15 hós.
2011. márc. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

1. 2 hónaposan

2. 7 hónaposan

3. 4 évesen, de szerencsére már nem keltett fel, csakátjött hajnali 3-4 felé.

4. 6 hetesen

2011. márc. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Az en kisfiam 5 hetesen aludta at az ejszakat eloszor.Most 9 hetes neha kell fel de akkor csak 1-szer (este hettol alszik reggel 7-8-ig es ha felkel akkor kb 2-3 kozott)
2011. márc. 4. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Jah es ha nem akar visszaaludni akkor lekapcsolok mindne lampat,15 perc es alvas van.Ha ez se mukodik lerakom a hsara 10 perc alatt lefarad es olbe 3-ig szamolok es elalszik.
2011. márc. 4. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!