Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet e szoptatni, anyatejet...

Lehet e szoptatni, anyatejet adni Fragmin nevű vérhigító injekció alkalmazása mellett?

Figyelt kérdés
Mélyvénás trombózisom volt, közben császárral megszültem koraszülött iker fiaimat. Nekem azt mondták ha injekcióban adom magamnak a vérhigítót amellett lehet szoptatni. A tájékoztatón viszont az van, hogy nem lehet szoptatni mellette. Most akkor mi az igazság?
2009. febr. 18. 07:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem Leiden-mutáció miatt a terhességem alatt végig kellett vérhigító injekciót adni (pont a mélyvénás trombózis megelőzésére), nem ugyanezt, de szerintem az mindegy, hogy mi a nevük. Egészen a szülést követő hatodik hétig. Én végig szoptattam mellette (persze a dokival megbeszélve). Ha a dokid azt mondta, hogy lehet, akkor szoptass nyugodtan.

Jó egészséget és jó babázást!

2009. febr. 18. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Én clexane használó vagyok, amellett biztos hogy lehet, ha a dokid azt mondta, hogy aszoptathatsz, akkor valószinűleg lehet a Fragmin mellett is.

2009. febr. 18. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nem mindegyik típus mellett lehet.

Sajnos a Fragmin mellett nem lehet, gyermekorvos mondta, hogy a vérhigító átkerül a tejelválasztó rendszerben, igy babák is vérzékenyebbek lesznek, és könnyen kaphatnak agyvérzést is, hát nekem ennyit nem ér az egész. Úgyhogy fejek kiöntöm ezzel is fenntartom a tejet, és a kivizsgálás után ha már nem kell vérhigító akkor kapnak anyatejcit.

Azért köszi a válaszokat.

2009. febr. 27. 09:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!