Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hűtőfürdő alkalmazása?!

Hűtőfürdő alkalmazása?!

Figyelt kérdés
Elutaztunk kisfiammal, és a lázkúpot otthon felejtettem. Lázra a hűtőfürdőt szeretném bevetni, de nem tudom pontosan hogyan kell csinálni.
2009. okt. 18. 11:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Engem anya egy hideg vizes lepedöbe burkolt, ugy csillapitotta a làzam, örök élmény maradt! :) De sikerült neki, a kup semmit nem hasznàlt, mumpszom volt 39.8fokos làzzal, szegény egész éjszaka vizesruhàzott!
2009. okt. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
elfelejtettem irni hogy kisfiam 8 hónapos
2009. okt. 18. 11:08
 3/6 anonim ***** válasza:
a kis könyvben szakszerű leírást találsz hogyan kell alkalmazni,a 42.oldalon találod meg.ennél okosabb tanácsot nem kaphatsz mint amit ott irnak.
2009. okt. 18. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
37 fokos vizet engedsz a kiskádba, belerakod a babát, és egy kancsóval fokozatosan önteni kell bele hideg vizet, amíg 20 fokra le nem hűl a fürdővíz. Nekem így mondta a védőnő.
2009. okt. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Készítsünk a kiskádjába bőségesen fürdővizet. Amikor belefektetjük a babát, a víz hőmérséklete csak egy-két fokkal legyen kisebb a lázas betegénél. (36-37 fokos)

A lábánál engedjünk még egy kevés langyos vizet, de ne hűtsük túlságosan le a fürdőt. Öt-tíz percnél ne pancsoljunk többet, valószínűleg egy fokot javul a testhőmérséklete. Ha ismét felszökik a láz, megismételhetjük a fürdőt. Ez ugyanis a leggyorsabb és leghatásosabb lázcsillapító módszer.


[link]


[link]

2009. okt. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is a harmadik válaszolót tanácsolom, kiegészítésként 10 perc fürdés. A vizes lepedő nagyon magas lázra érvényes. Van ügyeletes gyógyszertár próbájátok beszerezni a kúpot vagy a panadolt.
2009. okt. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!