Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Germicid-C alkalmazása,...

Germicid-C alkalmazása, hányszor, mennyit lehet adni 8,5 hónaposnak?

Figyelt kérdés

Kisfiam éjjel belázasodott, 38,5 volt, adtam neki egy egész kúpot, most reggel 37,8. Dokit hívtam, annyit mondott 3 napig csak lázcsillapítás, majd pénteken vigyem be. És megkérdezte hány kg a babám. 9 körül lehet, nem tudom pontosan. Függ a súlyától, hogy mennyi kúpot kaphat? Egészet vagy felet? Napi hányszor?


Köszönöm a válaszokat!


2010. febr. 17. 08:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
igen függ hogy mennyi a súlya.de a dobozra rá van irva hogy mennyit lehet,nem?miért a c-t adod neki?
2010. febr. 17. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

A Germicid C nagyon magas lázra való, amikor lázgörcstől lehet tartani. Minden más esetben a sima Germicidet (C nélkül) kell alkalmazni!

De én ekkora láznál (ami épp a hőemelkedés felett van...) nem adnék semmit, hadd dolgozzon a szervezete.

2010. febr. 17. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Azt írja 3-12 hónapos korban 3*1 kúp.


Azért ezt adom, mert mikor szültem, ezt írták fel. Még sosem volt lázas. Milyet kéne adnom?

2010. febr. 17. 09:04
 4/12 A kérdező kommentje:
Értem. Akkor szerzek be simát. 38,5-nél adtam neki, az már nem hőemelkedés, nem? A 37,8-ra nem adtam semmit.
2010. febr. 17. 09:05
 5/12 anonim ***** válasza:

OK, értem. Szerezz be simát és fél bőven elég neki, ha nagyon tartós lenne a láza, akkor inkább fürdőztesd (kézmeleg víz, majd fokozatosan hűtöd). Ha nagyon kell, páróránként adhatsz kúpot, ahogy a dobozra van írva. Javaslom, próbáld hosszában kettévágni, akkor nem olyan fájdalmas neki a beadás. Sajnos inkább csak óvatosan farigcsálni tudod...

A C-set csak nagyon magas láznál használd, mert az görcsoldót is tartalmaz.

Kisebb láz, hőemelkedés esetén próbáld ki a Viburcol kúpot esetleg, ez homeopátiás és bármennyi adható belőle épp ezért. Főként fogzásnál jöhet majd jól.

Jobbulást!

2010. febr. 17. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Okés, köszönöm!

Viburcol van is itthon. Nem értem miért C-t kaptunk Germicidből. Na most szépen érzem magam. :( Ilyen anyát, az sem tudja mit adjon a gyereknek. :(


Köszi mégegyszer mindenkinek!

2010. febr. 17. 09:26
 7/12 anonim ***** válasza:
51%

Nekem is Germicid-C van itthon, mert mikor megszületett a babám, nekünk is ezt írta fel a dokinéni. Nem volt neki láza, még hőemelkedése sem egészen péntekig. Akkor 37.7-tel ébredt, én is Germicid-C-t adtam neki, utána elaludt, majd megint felment neki 37.9-re, akkor kapott még egy kúpot. Én is felhívtam a dokinénit, azt mondta, ő a Nurofent ajánlja, azt lehet nyugodtan reggel-délben-este, ez láz- és fájdalomcsillapító, de nem olyan erős mint a Germicid. Így este és másnap azt kapott, igaz, másnap délelőtt már csak fél adagot, mert akkor már csak 37.4 volt. Ezzel vége is lett nála a "betegségnek". Ő 17 hónapos múlt és most jönnek a zápfogai, talán ez is közrejátszott, de ez már sosem derül ki. :) A Nurofen szerintem azért is jobb mint a kúp, mert nem kell a fenekét piszkálni, nézegetni, hogy vajon kikakilta-e, meg az enyém sem szereti a kúpot.


Mihamarabbi gyógyulást a babádnak!

2010. febr. 17. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ne butáskodj, honnan tudnád, ha még nem volt lázas! (Csak attól tartottunk, valamit nem írtál le, ami indokolta a C alkalmazását.)

Azért vagyunk itt, hogy segítsünk!

2010. febr. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Azért kapott C-t, mert azt váltottuk ki, mikor haza jöttünk szülés után, semmi más oka nem volt. Éjjel, mikor felébredt, éreztem, hogy forró, gyorsan benyomtam a kúpot. Eszembe sem jutott, hogy túl erős lehet. :(


Apa is beteg, lehet, hogy tőle kaptunk el valamit, mert este már nekem is eldugult az orrom. Bízom benne, hogy nem lesz komolyabb baj. Ha lázas lesz később, adok neki Viburcolt, aztán kerítek időt és leszaladok sima Germicidért!


Okés, hogy eddig nem kellett használnom, nem tudhattam, de ez nem mentség. Nah mindegy, most már tudom és ezt nektek köszönhetem!


További szép napot!

2010. febr. 17. 10:18
 10/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem azt mondta a dokinénink,hogy 6 óránként kaphat Germicidet.De ha betegek vagytok,akkor tényleg inkább Nurofen szirupot adjál neki,mert az lázcsillápitás mellett jó megfázásra,torokfájásra stb.

2010. febr. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!