Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Székrekedésre használ a...

Székrekedésre használ a cukrozott kamillatea?

Figyelt kérdés

Milyen arányban és hogyan kell elkészíteni? Itt arra gondolok, hogy jó a filteres is, vagy csak a gyógyszertári csomagos a jó?



Van itthon bébi baracklé is, de azt még nem adhatom neki. Pedig gondoltam arra is, hogy fele-fele arányban adok neki. De inkább kikérem a tanácsotok.


A kislányom 3 hónapos múlt. Hiába tornáztatom, sőt már lázmérőztem is, csak azzal az a baj, nem tudom meddig dugjam. Szóval csak a hegyét mertem éppen bedugni. Gondoltam már a szélcsőre is, hátha az jobb lenne.


Mit csináljak? Nagyon szenved szegénykém.


2011. márc. 4. 17:45
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Mi is nagyon sokat szenvedtünk a kakival az én kisfiam is 3 hónapos és nekem is volt olyan időszak, hogy csak hőmérőzéssel tudott kakilni.Én adtam neki cukros kamilla teát és nagyon nagyon bevált reggel az első étkezés elött adtam neki és ré kb 3 órára már volt is kaki.Azóta már elég 2 naponta adni mert már beállt rendesen.Én úgy csinálom, hogy kb 1,5 dl vízben lógatok 1 filtert kb 3 percig és utána 1 teáskanál porcukrot teszek összekeverem és már ihatja is 30-40 ml-t szokott inni ez a mennyiség vált be nálunk hatásügyileg.Remélem segíteni fog nektek is!

2011. márc. 4. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Én úgy csináltam, hogy leforráztam 1 dl vízzel és 2 csapott mokkáskanál cukrot tettem bele neki. 20 ml-t ivott, nem tudtam hogy mennyit adhatok. A vizet egyáltalán nem issza meg, hiába próbálom, csak kiköpi meg öklendezik tőle.

1,5 hete 3-szor szopizik, és 3-szor kap 150 ml tápszert, de nem mindig eszi meg a 150 ml-t, egyébként anyatejből 180 ml-t eszik.

4000 grammal született, most 7220 gramm.

2011. márc. 4. 17:56
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekünk is akkor lett gond a kakival amikor már sajna tápszert is kapott.Lázmérővel kakilt csak, a doki kb. 3x szélcsövezte.Én Mecsekbaby teát vettem neki , ugyanúgy tettem bele 1 kanál cukrot, mert anélkül nem itta meg.A 3. nap reggelén magától kakilt, és azóta is minden oké, most 5 hónapos.Másfél dl-be tettem 1 filtert, 2-4 percre.Etetések között adtam neki, ha szomjas volt elfogadta, ha nem nem erőltettem neki.A mecsekbaby tea azért jó, mert kamillán kívül édeskömény is van benne, az jó a pukira, hasfájásra.

A lázmérő végét ha bedugtam, finoman kör-körösen mozgattam és egyből jött a kaki.Csak a végét szabad, ameddig fémszínű a vége, talán pár mm-rel beljebb, de ezt érezni kell.

2011. márc. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nálunk sem a kamilla, sem a lázmérőzés nem vált be.

A doki ajánlotta a Laevolac szirupot. (vény nélkül kapható). Ez sem segített sokat. Mikor már nagyon szenvedett, én glicerines kúpot adtam neki.

Nálunk is akkor kezdődött a szorulás, mikor pótlást kapott.

Most biztos sokan lehurrognak majd, de én épp a kaki gondok miatt nem vártam meg a 4 hónapot a bébi baracklével. A vizet az enyém sem itta meg.

Egyébként később annyit javult csak a helyzet, hogy minden 5. nap volt kaka, de segítség nélkül.

Hozzátáplálás után vált rendszeressé.

Most pedig már (11 hónapos), túlzásba is viszi.

2011. márc. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi a hozzászólásokat. Kedves utolsó! A baracklevet milyen idős korában adtad neki? Hogyan adtad és mennyit egy nap? Én is gondoltam rá, és azt is tudom hogy engem is lehurrognak, de katasztrófa ez a kaki dolog.

Őszinte leszek, és csúnya amit írok, de legszívesebben néha már kiszívnám neki, csak hogy könnyítsek szegénykémen.

2011. márc. 4. 20:29
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia! Megmosolyogtalak! :)

Szerintem annyi idős lehetett a lányom, mint most a Tiéd.

Nekem különben a védőnő is mondta, hogy próbáljam meg.

Kecskeméti baracklevet adtam neki, nem hígítottam.

Már a legelső kóstolásnál úgy rácuppant, hogy alig lehetett elvenni tőle a cumisüveget. :-)

Lehet, hogy ezért sem issza meg a vizet, mert hozzászokott a gyümölcsléhez. De akkor muszáj volt neki adni, nem tehettem mást! Nem nézhettem, hogyan szenved! Igaz, a teát sem issza meg, ízesíthetem akárhogy. (Talán azért, mert nem olyan sűrű?) Na mindegy.

Próbáld meg, hátha segít.

Pontosan már nem emlékszem, hogy mennyit vagy hányszor adtam neki, ezért hülyeséget nem akarok írni. Majd kitapasztalod, mennyire van szüksége.

Kívánom, hogy javuljon a helyzet! Majd írd meg légyszi, ha van valami változás!


Egyébként kúpot még nem adtál neki?

2011. márc. 4. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

De adtam neki kúpot, de kb 40 perc múlva lett eredmény.


Tegnap este SIKERÜLT. Nem tudom hogy a kamillatea-e, vagy a sok tornáztatás, de annyi kaka kijött belőle, mint egy felnőttből. De legalább sikerült. Most megpróbálok egy másik tápszert, hátha az jobb. Kimondottan szorulásos, hasfájós babáknak van.

2011. márc. 5. 09:57
 8/8 anonim ***** válasza:

Jól van, ennek örülök. :)

Bízzunk benne, hogy jobb lesz a másik tápszer!

2011. márc. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!