Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért kell egy 8 hós babának...

Miért kell egy 8 hós babának ilyen fűszereket adni? Ti adtok?

Figyelt kérdés

bazsalikom, kakukkfű, borsikafű, borsmenta, szurokfű, citromfű, lestyán ... na meg vöröshagyma és fokhagyma...

nekem eszembe sem jutna ilyet adni a babámnak.

8 hós, mindent szépen megeszik, az én főztömet és az üvegest is.

Eddig semmivel nem ízesítettem, az utóbbi időben használok kevés sót és olajat.

"Kell" a fűszereket használni, vagy ráérek még?


2009. febr. 18. 11:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem "kell" használnod, de már meg lehet próbálni. Sok Üvegesben is van fűszer... Én is egy babaszakácskönyvben láttam, ott ajánlották.
2009. febr. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
az enyém 9 hónapos és én is csak sót meg olajat használok. De ha eszitek már a 8 hónapos üvegest, akkor azért láthatod, hogy abban már jócskán vannak fűszerek.
2009. febr. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem semmit nem kell! Azt fogja megszokni és megszeretni amit adsz neki. Szerintem ezekre a fűszerekre is az vonatkozik, hogy inkább ezzel ízesítsd az ételt, mint sóval, de ezekkel is csak mértékkel.

2009. febr. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Bébiételekben vannak ilyenek, de én se használok mást csak egy nagyon iciripiciri sót és olajat, de legtöbbször inkább a csirkemell mellé bedobok egy csirkecombot és abból amennyi zsírocska kifő a levesbe abba szoktam megfőzni az éppen esedékes zöldségét! Amúgy többször adok neki bébiételt, de az én főztömet is imádja!!!!

Ott ismerkedik az ilyen fűszerekkel, de én csak 1 éves kora után fogok adni ilyen általam főzött fűszerekkel ételt!

Boldog babázást kíván 9 hónapos anyuka!

2009. febr. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem "kell", csak lehet.

Én használok egy-két fajta fűszert, persze korántsem annyifélét, mint felsoroltál. Viszont csak 9 hónapos korában kezdtem. Teszek egy-egy csipetet, vagy késhegynyit az ételébe, de elsősorban azokat, amikkel magunknak is főzök (hagyma, fokhagyma, kömény, babérlevél, kapor, fehérbors (ebből nagyon-nagyon kevés), pirospaprika, majoranna). Azért teszem, hogy kezdje megszokni az ízeket, hiszen néhány hónap múlva úgyis a mi ebédünket eszi majd. De a fűszereket is fokozatosan és óvatosan kell bevezetni.

2009. febr. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én üveges bébiételt adok neki-9 hós-és azokban vannak fűszerek.(Bízom benne,h megfelelő mennyiségben.)Az én babám szereti,és eddig csak az egyiktől lett picit pöttyös az arca-az Univer tökfőzeléktől,a kapor miatt-de a 2.alkalommal már ez sem okozott gondot.2 gyerekes anyuka
2009. febr. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!