Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor milyen fűszereket...

Mikor milyen fűszereket kezdtetek bevezetni a babának?

Figyelt kérdés
2010. febr. 10. 19:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Olajat, petrezselyemzöldet, zellerlevelet kb. 7 hónapos kortól lehet adni. Az olajat a zsírban oldódó vitaminok beépülése miatt ajánlják. A zöldfűszereket, póréhagymát, fokhagymát 8-9 hónapos kortól. A fehér borsot és a sót (csak nagyon keveset) csak 1 éves kor után írja a babaszakácskönyv. Devics Józsefné:Csecsemők szakácskönyve szerint. Persze ez nem azt jelenti, hogy muszáj adni, te döntöd el, adod-e.
2010. febr. 10. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi!

A fokhagymát hogy adod a babádnak és mennyi megy bele egy 200ml kajába?

2010. febr. 10. 19:58
 3/5 anonim ***** válasza:
Én összetörtem és pl 2 csirkemájhoz adtam fél gerezdet, azzal együtt sütöttem-pároltam meg. Igazán sosem mértem, mennyit főztem, mennyit ettek a gyerekeim :) Csak kb-ra főztem. Az a fontos, hogy ne legyen nagyon fűszeres. Bár a kislányom 17 hónaposan imádja a fokhagymakrémlevest :) Eleinte csak picit tegyél az ételbe, később emelheted az adagot.
2010. febr. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2010. febr. 10. 20:23
 5/5 anonim ***** válasza:
kapor a tökfőzelékébe... nagyon ízletes és finom.
2010. febr. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!