Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Teljesen pépes ételt lehet...

Teljesen pépes ételt lehet csak adni a babának, amíg nincs egyetlenegy foga sem?

Figyelt kérdés
2011. okt. 30. 15:12
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Egyik lányomnak 10,5 hónaposan nőtt ki az első foga, és akkorra már jó sok mindent megevett. Kenyeret is (héja nélkül), husiból is a puhábbat, bármit, amit már kaphatott.

Másik lányom meg 9,5 hónaposan nem volt hajlandó semmilyen pépes ételt megenni, csak darabosat, és azt is csak úgy, ha ő ehette meg (kézzel) a tányérjáról. Amikor már egyedül tudott kanalazni, akkor megint evett pépeset és levest is (de csak egyedül :o)

2011. okt. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Igen.


Ha már kandikál a fogacska-értem ezalatt,hogy már félig kinőtt legalább 1- akkor lehet darabosabb ételt adni neki.

Most lehet megy majd a lepontozás,de az én 1. gyermekem 7 hónapos volt,mikor kibújt az 1. foga,pár napra rá megkóstolt egy kis kenyeret,nagyon pici "katonácskát" kapott.

Amíg nincs 1 foga sem,addig a biztonság kedvéért érdemes teljesen pépeset adni a kicsinek!

2011. okt. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Sehol nincs a fogacska, 8 hónapos elmúlt egy hete. De a darabosabb ételtől (8hós bébiétel) öklendezik.

Nem merek neki adni sem kiflicsücsköt, sem semmit ezért.

Meddig lesz ez így?

2011. okt. 30. 15:20
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
3 gyermekem van,én nem kísérleteztem. Amíg nem volt foguk,addig csak pépeset kaptak!
2011. okt. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Nekem ő a 2. A testvérének 6 hónaposan már 4 volt, így akkor ez fel sem merült.


Jó, akkor jól gondoltam, nem adok neki.

2011. okt. 30. 15:23
 6/21 anonim ***** válasza:

Szerintem a darabos bébiétel a "legrosszabb", mert az alapból pépes, viszont teljesen "megtévesztő" a baba számára, mert vannak benne "nem várt darabkák". Az ilyesmi még nekem is okoz néha meglepetést (pl egy menzás krumplifőzelék, ahol azt hiszem, csak nyelni kell, majd torkomon akad egy nagyobb krumpli)

Ha pl. banánt adsz neki kis karikákra vágva, azt szépen meg tudja enni. Ugyanígy a főtt/párolt zöldséget.

Természetesen az én lányom sem husival meg főtt kukoricával kezdte...

első

2011. okt. 30. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

És azzal az egy félig kibújt fogacskával mit tud csinálni? Azzal fogja majd megrágni a darabos ételt? Na ne már.

Szerintem könnyebben megoldanád ezt a kérdést ha magad készítenéd el a kaját neki. Elsővel értek egyet a második válaszában. Én is megjártam a bolti bébikajával, hogy egy nagyobb darabtól a pépes ételben szinte megfulladt a picim. Azóta sem adtam neki soha többet. Mindig én készítettem neki a kaját ha pépeset ha darabosat.

2011. okt. 30. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

A reszelt alma és körte darabjai sem tetszenek a kislányomnak.

Főztem neki és pépesítettem, amennyire lehet, de azt is kiköpte, mert nem volt teljesen pépes.

2011. okt. 30. 15:38
 9/21 A kérdező kommentje:
Ezért is merült fel bennem, hogy lehet, hogy nem is lehet adni neki, csak teljesen pépeset.
2011. okt. 30. 15:39
 10/21 anonim ***** válasza:
Kislányom 8 hónapos, alul van 2 foga, de rosszul van a darabos ételtől. Ha a krumplit villával töröm össze, és icipici darabkák vannak benne, már reklamál. Forgatja a szájában és kitolja a nyelvével. Rágcsálhatna babakekszet, kenyérhéjat, de azt meg a torkára dugja. Szóval hiába van foga, csak a teljesen pépes dolgokat eszi szívesen.
2011. okt. 30. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!