Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Új őrület? Beakarják tiltani...

Új őrület? Beakarják tiltani a műanyag dudósüveget?

Figyelt kérdés
Már lassan levegőt sem vehetnek tényleg a gyerekek mert az is szennyezett. És akik eddig mű üvegből ittak??
2011. márc. 6. 18:17
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Mi az a dudósüveg?
2011. márc. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szerintem a cumisüvegre gondolt a kérdező.

Én nem hallottam ilyenről.

2011. márc. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Talán egy fajtát hívtak vissza/tiltottak be.

Kínai speciált. Azt inkább tiltsák

2011. márc. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
? Mire gondolsz pontosan?
2011. márc. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Dudósüveg=cumisüveg


[link]


Nem mindegyiket akarják betiltani, csak azt ami a BPA-t tartalmazza! Eddig is lehetett kapni, BPA mentes cumisüveget!

2011. márc. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Utolsó, köszi az infót, én csak fél füllel hallottam ezért kérdeztem, hátha itt valaki többet tud! :-)

Bocsi a dudósüvegért, nálunk igy is hivjuk, meg a cumi is dudó. :)


A kérdés csak az honnan tudjuk majd hogy melyik a jó. Az a jelölés amit emlit, nincs az üvegen, megnéztem.


Kinait tiltják be! Pont most vettem márkás üveget NÚBY, azt is kinában gyártják. Már szinte minden márkás cuccot, még az adidast is.

2011. márc. 7. 12:40
 7/10 anonim ***** válasza:

Attól még, hogy Kínában gyártják nem "kínai".

A nagy cégek kiviszik a technológiát kínába mert olcsó a munkaerő és kevesebbek a cégeket terhelő közterhek. Nagy a kettő között a különbség.

2011. márc. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Mondj egy terméket, amit nem Kínában gyártanak, mindent ott. Mert nincsenek előírások, sem környezetvédelmi, sem ÁNTSZ sem ISO megy egyebek.

Itt Magyarországon is csak csomagolják a cuccokat, mert ha már itt csomagolják, akkor rá lehet írni a csomagolásra, hogy származási hely: EU. De a termék, ami benne van kínai.

Sőt valaki mondta már a legtöbb cégnek a telefonos ügyfélszolgálata is Kínában meg Indiában van. A British Airways-nél ha repülőjegyet foglalsz, azt is egy kínainál teheted, mert olcsóbb, mint egy angol telefonos kisasszony.

Én egyébként nem hiszek ezekben, mert biztos vagyok benne, most elárasztják a piacot a BPA mentes termékek és két év múlva, mikor illene újat venni mindenből, kijönnek az "AFC" mentes termékek és betiltják a mostani BPA menteseket. És így tovább. Mondjuk ha lecseréled a ciccaidat, hozzájárulsz a gazdaság élénkítéséhez, mert a gyáraknak lesz munkájuk, amik a BPA mentes termékeket gyártják. Kérdés telik e két évente új holmikra a tiszta jók helyett? Addig biztos így lesz ez, míg nem jönnek a műszaki cikkekhez hasonlóan 1-2 év alatt elhasználódó termékek. Ezeknél mindig újabb és újabb rákkeltő anyagot fognak találni.

2011. márc. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
bocs a megjegyzésért mi is dudósüvegnek hívjuk vagy tutukának
2011. márc. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Bocs az offert, sziasztok!

Igen, egyetertek az elottem szoloval. Attol meg,h Kinaban gyartjak, nem biztos,h gaz. A legnagyobb cegek is ott gyartanak, de ok kiviszik a licencet, abbol az anyagbol, cernabol, minosegi papirbol, pamutbol kell keszulnie annak a farmernak, babaruhanak, amihez ok a nevuket adjak. Az olcso munkaero es egyeb kedvezo iparuzesi feltetelek miatt vannak Kinaban.

Szinte minden Kinaban keszul es Sri llankan meg Taifoldon.

De, ami a jo oreg kinai aruhazakban kaphato, szagos, muanyag papucs, polo, cumisuveg...na az a koppintas. Meg mergezo. Pl a Cumisuveg. Mar, ha a bolt mellett elmegy az ember, megcsapja ez a fura muanyag szag..

ersze altalanositani nem lehet, van, amikor nem szamit..de nem a babacuccoknal..


Igen, amugy csak a bpa mentes cumisuvegek maradhatnak elvileg forgalomban. A nuby jo!

2011. márc. 10. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!