Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Igaz lehet az, vagy hallottato...

Igaz lehet az, vagy hallottatok arról, hogy beakarják vezetni kötelezően mindennap a tesi órát? Mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés
2011. júl. 31. 20:45
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
85%
Alapötlet jó, kivitelezés nem. Ettől nem fogják jobban megszeretni a mozgást és a sportokat, sőt utálni fogják, mivel kötelező.
2011. júl. 31. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
94%
Egyetértek az első válaszolóval. Meg engem pl. az zavart a tesiórákban, hogy előtte-utána ugyanúgy 10-10perc volt, aztán most büdösen, izzadtan visszaülni a padba, főleg, h az átöltözéssel minden idő elmegy, ha utána felelősóra jött, át se lehetett előtte olvasni semmit. Ahhoz, h ezt meglehessen HATÉKONYAN csinálni, az egész oktatási rendszert kellene felburítani nagyjából...
2011. júl. 31. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
nekem 8, semmi bajom a tesivel
2011. júl. 31. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
75%

Évekkel ezelőtt volt téma, nem tudom, hogy kerül elő. Hülyeség; amíg a magasugrást meg a törzsemelést akarják osztályozni, senki nem akar testenevelés órát, és nem is fog érni semmi, hiszen olyat osztályoznak, amire nem is nagyon készítenek fel.


Viszont csak lennem idnen óra ilyen: "Gyerekek, négy kör futás, aztán foci". A diákok -legaalábbis a fiúk- maaguk kérnék a mindennapi testnevelés órát. És sokkal többet is érne egy ilyen óra, mint a bevettek.

2011. júl. 31. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jó ötlet, akkor kell még néhány tesitanár + nem ártana építeni még plusz termet sok helyere, mert ha visszagondolok a középsulimra, ott ezt nem lehetne megoldani, nagyobb helyeknél meg pláne nem. Azért télen nem lenne szerencsés kint tesizni.
2011. júl. 31. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
89%

"Gyerekek, négy kör futás, aztán foci"


Mikor gimis voltam, nálunk minden tesiórán ez ment. Soha nem is lógta el senki.

2011. júl. 31. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 A kérdező kommentje:

Nem rég hallottam. Pár fiatal fel is volt háborodva, hogy hogyan gondolják!? Ettől nem fogják jobban szeretni. Sőt inkább megpróbálják ellógni.


Lehet van abban valami, h túl sok az elhízott gyerek és ezért kéne tenni gyorsan valamit..

2011. júl. 31. 21:12
 8/47 anonim ***** válasza:
86%
Amúgy én sem értem a tesi tanárokat, mert volt hogy játszottunk pl. métát, floorballt, focit, kosarat, kapitánylabdát, ott mindenki szeretett lenni, akkor vártam a következő tesiórát, pedig azért ezeknél a játékoknál elég sokat kell futni, el is fárad az ember rendesen, de a végén úgy érzi, h volt értelme. De mikor kiküld minket futni az udvarra 5 kört, akkor jóhogy lerövidítem, vagy elsunnyogom, pedig több aranyérmem is van futásból.
2011. júl. 31. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
100%

ahhoz, h megszeressék a tesit, már 3-6 éves korban szoktatni kell a gyerekeket a sporthoz.. am nem lenne rossz ötlet, mert siralmas, h a mai 10 évesek (de már az ovisok is) mennyire kövérek ... lehetne mindennapos testnevelés, de az óra anyagán kéne változtatni. minek a kötélmászás, a fejállás, a kézállás és a szekrényugrás? kicsi az esélye, h az életben majd ezek mentenének meg minket.. a tanárok helyében én csak állóképességet fejlesztenék, 1-2 gimnasztika, futás és utána 20-25 perc játék

aki meg olyan melót akar majd a jövőben, ami a sporttal kapcsolatos, annak különóra.. de semmiképp se kell erőltetni, ellenben mindenki el fog lógni a tesiről

2011. júl. 31. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
100%

Én megoldottam magamtól a sportot, ilyen hülye tesi óra nekem nem kell.

Eleve az összes tanár kompetenciája annyi, hogy foci vagy kézi, amiket utálok. Vannak ettől jobb játékok is.

2011. júl. 31. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!