Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Azt mondta a doki hogy sokkal...

Azt mondta a doki hogy sokkal kövérebbnek kellene lennie, tömjem kajával.5 hónapos 6700gr,67cm, tényleg kevés? 4030gr született kislány.

Figyelt kérdés
De nagyon mozgékony baba, 3,5 hósan forgott, most 4,5 hósan négykézláb van! Boldog kiegyensúlyozott, azt viszont észre vettem hogy van hogy 5-6 órát is kibír kaja nélkül. Tegnap pl. összesen 2 bébiételt tudtam bele nyomni. Probálkoztam pedig mindennel, tejpép, tápszer, bébiétel! Nehezen eszik, vagy ő ennyit igényel? Vannak hasonló babák?
2009. febr. 18. 19:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
nagy baj biztos nincs, de azért figyelj oda, az én kislányom 3720 gr-mal született és most három hós és 6500gr. azért ne aggódj, reméljük minden rendbe jön
2009. febr. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem sovány baba és leírásod alapján örökmozgó.Keresztlányom 9 hónapos és most 9és fél kiló és ugyan kis duci,de 5 hónaposan volt 6900gram.Lehet a te babádnak ennyi étel szükséglete van ne foglalkozz vele mit mondanak az orvosok mindig ragaszkodnak a tanultakhoz"tisztelet a kivételnek"ha baj lenne azt észre vennéd és ő is jelezné feléd.
2009. febr. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Ezek a dokik és védőnők néha kiakasztóak evvel az örökös dologgal,hogy kevés a súlyuk.Kislányom 8 hónapos lesz,és nem egészen 8 kiló,3.55-el született,úgyhogy szerintem a te babád súlya megfelelő.Ők érzik mennyire van szükségük,hiába akarnánk folyton tömni őket,he nem kell nekik.Kislányom is néha étvágytalan,nem jelzi hogy éhes,de nem tömhetem meg,emiatt alig hízik és állandóan elővesznek érte tanácsadáson.
2009. febr. 18. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam is 5 hónaposan 65 cm és 6900 g volt. Most meg még nincs nyolc hónapos és 9 kg. Annyit mozog mégis sokkal többet hízik mint bármelyik más hónapokban. Szerintem a te kislányodnak ennyi az igénye most, majd lehet, hogy később többet eszik, de ha nem akkor se ess kétségbe. Teljesen jó a súlya. Ne foglalkozz a a nyomi dokikkal. Valamelyik azt szereti, ha fel vannak fújva.
2009. febr. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen minden attól függ hány grammal született a babád!!

mert azt a súlyt kell megdupláznia 6 hóra!!

Mi 3150 gr születtünk és most 6 hós és 6800 gr,66 cm!!

Nekünk folyton azt mondja a dokinő hogy hízni kéne!!

Már agyamra megy!

Én erre azt válaszoltam hogy miért kell dagadtnak lennie egy babának manapság!!üdv

2009. febr. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
90%

Szia.Nálunk is ez a helyzet.A kislányom jövő héten lesz 4hós. 3130gr-al és 49sm-el született.Most 5kg és 62cm.Nekem is mindig mondják,hogy még kéne ennie,még 100-at plusszba,stb.már elegem van,nem tudok bele erőltetni többet és nem is akarok,az enyém is csinál mindent már 2hósan megfordult,már ide oda forog,egész nap jár keze lába...

Már nem is akarom ezen idegesíteni magam,formás és nem vékony baba,arányos:)

Minden jót,szerintem a tieddel sincs semmi pobléma,ennyi az igényük:)

2009. febr. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
92%
Én nagymama vagyok,megnéztem a gyerekeim babynaplóját,a kettő is nagyon különböző volt(bár egyi k fiú másik lány,de mégiscsak testvérek,szerintem amit Ti eddig leírtatok,tökéletes,a fejlődés üteme nagyon eltérő. Mindkét gyerekem szopott,mégis az egyik inkább vékony volt,a másik "súlyosabb egyéniség)jelenleg huszonévesek,és mindketten a vékonyabb kategóriába tartoznak. A szülők génjei is meghatározóak,nemcsak az ,mennyit eszik a kicsi. Ha kiegyensúlyozott,boldog a baba,nem kell erőltetni az evést,úgyis annyit eszik,amennyi jólesik. A túletetett babákból pedig az elhízott gyerekek,később felnőttek. Higgyétek el,Ti tudjátok a legjobban,mennyire és mire van szüksége a babátoknak. Legyen nagyobb az önbizalmatok!Jó babázást,és fel a fejjel!Minden rendben lesz.
2009. febr. 18. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!