Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek normális hogy 11...

Szerintetek normális hogy 11 hónapos kislány csak 6 kg?

Figyelt kérdés
A keresztlányomról van szó, 6 hónapos korától nem fejlődött semmit s most a súlya is kezd visszaesni. Nagyon sajnálom. Külföldön lakunk itt nincsenek védőnők akik legalább tanácsot adnának. Van amikor eszik egy pár falatot s van amikor nagyon rosszul. 3 kg. volt a születési súlya. Szerintetek valami baja van, vagy csak rosszul fejlődik. Az én lányom 3 hónaposan volt ekkora. Szeretnék valahogy segíteni de nem tudom hogyan, minden nap látom de nem tehetek semmit most már az anyja is felfogta hogy valami nem lehet rendbe, most kezd ülni egyedül ennyi amit csinál. Valaki volt még így?
2011. nov. 6. 11:23
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:

Szerintem is kicsi... De nagyon sok múlik azon, milyen alkat.

AZ én lányom 4 kilóval született, mégsem volt 6 kiló 3 hónaposan. De azért a havi 40-5a deka hízás a normális...

Az is sokat számít, hogy mennyit mozog, jár-e már. Mert ha sokat mozog, akkor fogyhat is.


A gyerekorvost minden képpen meg kell kérdezni.

2011. nov. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
ja, most olvasom, hogy mg csak csücsül.. hát, akkor sztem is aggódnia kéne az anyukának!
2011. nov. 6. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:

Mindenképp menjetek dokihoz vele!

Az én fiam most 10hós, ül ál,kapaszkodva megy..

A védőnéninek ez is kevés..

2011. nov. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 A kérdező kommentje:
Igen, nem mászik, nem jár nem ül fel egyedül csak ha leültetik s nagyon sokat sír. Anyatejes de csak 1 max 2 percig egy nap 2-3 alkalommal szopizik nem tudom egyáltalán van-e amit...
2011. nov. 6. 11:37
 5/46 anonim ***** válasza:
11 hónaposan miért nem kap az anyatejen kívül mást? Ha szépen fejlődne akkor is kéne már mást is kapnia, de így hogy nem is fejlődik?!
2011. nov. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:

Lassan 1 éves, ilyenkorra már meg kellene háromszoroznia a súlyát. Persze, nem kőbe vésett szabály, van, amelyik baba picit kevesebb, van, aki több, de ez nagyon kevés. Ez épp a duplája...

A mozgásfejlődése nagyon le van maradva, ilyenkor már a forgáson, kúszáson is túl kellene lennie, már legalább próbálkozni a mászással, felállással.

Mindenképpen orvoshoz vinném, ha nem kap mást, csak napi 2-3x cicit és nincs is nagyon tej, nem csoda, ha nem hízik. Ilyen korban már szinte minden alapvető élelmiszerfajtából (zöldség, gyümölcs, gabonafélék, tejtermékek, húsok) kellene ennie.

2011. nov. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 A kérdező kommentje:
Eszik egyebet is csak keveset egy két falat. Keveset.
2011. nov. 6. 12:20
 8/46 anonim ***** válasza:

Én is külföldön élek, nálunk sok mindenre azt mondták, majd rendbe jön, majd kinövi, stb. Én semmit nem hagytam annyiban, a hasfájásával 4 vagy 5 orvost megjártunk, mire kiderült, hogy tejallergiás. A mozgásfejlődésére is hiába mondta az első gyógytornász, hogy rendben van, hallgattam az ösztöneimre, a másik gyógytornász már adott feladatokat, amikkel renbe jött.

Szóval szerintem is aggasztóan keveset eszik, hónapok óta azt mondod, nem hízott, ilyen korban azért hónapokig nem hízni... Mozogni lehet azért nem mozog, mert nincs ereje, hiszen alig eszik.

Én addig járnék orvosról orvosra, amíg valaki nem segít, mert ez szerintem sem normális.

2011. nov. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
Szerintem nem normális,ne haragudj.Az én lányom se nagy evő,de 11hósan azért 8kg körül volt és az se sok.Pont ezért 1évesen még mindig kap tápszert,esetleg adhattok neki kiegészítésként,és a darabosat,vagy pépeset is "erőltetni" kéne kicsit.11 hósan már többet kéne tudnia szerintem mozgásban is,ülni,kúszni biztos hogy kéne tudnia.Az én lányom már rég mászott,lépegetett.Mutassátok meg dokinak,bár nem értem eddig miért nem látta orvos??Értelmileg amúgy fejlődig?
2011. nov. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
Az én kislányom is keveset eszik,de nem 6 kg volt 11 hónaposan.Szintén 3kg-mal született az én kislányom is,de kb.4 hónaposan volt 6 kg.Itt valami baj van.Az anyukának már előbb el kellett volna gondolkodnia.11 hónapos gyereknek már legalább lépegetnie kéne.
2011. nov. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!