Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kell használni a...

Hogyan kell használni a fürdetőkrémet? Fürdés előtt és után is be kell kenni a babát? És a babaolajat?

Figyelt kérdés
2011. márc. 6. 20:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Mindenki máshogy használja. Mi úgy csináltuk, hogy párom kivett egy kicsit a tenyerébe a tégelyből, és folyamatosan belesimította a vízbe a tenyerével apránként, így nem csomós.

Vannak, akik bekenik vele a babát.

Barátnőmék pl. egy konyhai kézi habverővel eldolgozták egy kis meleg vízben, és azt öntötték a kádba.

Arról is olvastam már, hogy valaki egy pumpás flakonba rakott forró vizet, bele a krémet, összerázta, és ezt adagolja a fürdővízhez.

Szóval elég sok módszer van rá.


Az olajjal mi mindig bekentük a bőrét fürcsi előtt, vattakorongra tettük az olajat. Egyébként csak addig használtuk, míg hámlott itt-ott a bőre.

2011. márc. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Szia! Én bekenem vele a babámat fürcsi előtt. Fürcsi után is be leet még kenni, ha száraznak érzed a bőrét.
2011. márc. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2011. márc. 6. 21:02
 4/13 anonim ***** válasza:
Mi a még száraz kád alján szoktuk vékonyan elkenni, és így engedjük rá a vizet, és közben dörzsöljük a kád alját. Így tökéletesen feloldódik. Nem úszkálnak csomók a vízben.
2011. márc. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ja! És így jó habos is lesz.
2011. márc. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Mi is mindig a kiskád aljára nyomtuk, arra öntöttük a forró vizet, amiben szépen feloldódott.

Soha nem kentem közvetlenül a bőrére, szerintem felesleges.

2011. márc. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
21:08 vagyok, olajat soha nem használtam, nem láttam szükségesnek. Most 15 hós lesz a fiam.
2011. márc. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Én egy kifogyott nyomós adagolóban teszem, teszek rá pici vizet, és rázmom, mint állat:-DDDD míg el nem simulnak a csomók, majd még felöntöm vízzel, és ebből öntök a fürcsivízhez.

Így kb. 2 hétig elég. Ja, és én ezt használom, ha vhol száraz a bőre akkor is, mert olyan, mint egy kicsit folyékonyabb testápoló.

2011. márc. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Uccsó vagyok:

olajozni fürdés előtt szoktam kb. 15 perccel, vattára teszem, és a fejét, és hajlatokat, nyakát olajozom, általában minden másnap.

2011. márc. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi az elején úgy használtuk, hogy egy pumpás flakonba feloldottuk, és abból nyomtunk a kádba, majd rá a víz.

Aztán elkezdett a lánykám bőre száradni.

Elmentünk saját kontónkra bőrgyógyászhoz, (a körzeti nem akart beutalni, szerinte ez az anyatejes táplálással függött össze...pafff)Ekcéma, száraz-foltos-vörös volt az arca nagyon, és a teste is néhol. Majd azt is mondta a bőrgyógyász, hogy nagyon sokan helytelenül használják a fürdetőkrémet, mert akinek ekcémára hajlamos a bőre, vagy már valamilyen bőrbetegsége van, akkor semmit nem ér, ha a vízbe feloldva rakjuk bele. Be kell kenni a kicsi testét, arcát, mindenét, és le kell róla mosni finoman.

Úgyhogy szerintem már elővigyázatosságból is érdemesebb a picire kenni.

Hú, jó hosszú lett, bocsi!

2011. márc. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!