Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnál is ilyen nagy "gond" a...

Másnál is ilyen nagy "gond" a fürdés utáni rendbetétel?

Figyelt kérdés
13 hónapos kislányom egyszerűen megőrít minden fürdésnél.Mikor végzünk a fürdéssel és kiveszem a kádból onnantól jön az őrület.Úgy üvölt vergődik mint akit nyúznak,egyszerűen nem lehet rendberakni.Eddig kis kádban fürdettem a szobába,de ez már nem tetszett neki.Aztán áttértünk a fürdőben a nagykádba,ez ey pár napig bevált,szépen nyugodtan rendbe lehetett rakni,viszont mostmár itt is ugyanaz az üvöltés megy.És úgy felhergeli magát,hogy még amikor nagy nehezen rendbe rakom akkor is üvölt egy csomó ideig.Másnál is van így?Mit csináljak,hogy könyebb legyen?Légyszi adjatok valami tanácsot,mert már teljesen kivagyok:(((
2011. szept. 30. 21:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia. Az én csajszim is 13 hónapos és mi pont egy hónapja küzdöttünk meg ezzel a problémával de nem csak fürdés után hanem minden pelenkázásnál. Most az a taktika: a kádba viszünk játékokat amikből egyet magával visz ha kiveszem, de a kis cuccai mellé az ágyra teszek még ezt azt amivel megpróbálom lekötni pl a telefonom távkapcsoló. Ha ráadtam a pólót akkor apa hozza a kis esti tejitalát amit gyorsan megiszik így van pár percem ráadni a pelust meg a nacit. Hát nálunk ez a trükk:)) remélem segítettem.
2011. szept. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha jól értem fürdésnél minden oké csak utána hisztizik.

Nálunk is ez van, vagyis csak volt. Mi úgy csináljuk már hogy fürdés után hagyjuk egy kicsit meztelenkedni, beszélgetünk hozzá. Kb. 5-10 perc múlva kezdjük öltöztetni és közbe még mindig csak beszélgetünk és beszélgetünk hozzá. Amióta így csináljuk nyugodtan nézelődik közbe.

2011. szept. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Na, ez nálunk is pont így van! Babóm 15 hónapos és kész tortúra rendberakni a fürdés után! Ha tudod, kérd meg párod, hogy ha kivetted a kádból a kicsit, segítsen lekötni valamivel a figyelmét.Nálunk ez most bejön.Amúgy szerintem azért csinálják, mert nagyon élvezik a pancsit.És ugye közeledik a "dackorszak" amikor semmi sem jó nekik. Türelmet és kitartást Neked! :)

2011. szept. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Hát ezeket már én is kipróbáltam:)a telóm rendszeresen a földön landolt utána minden más amit a kezébe adunk.A pelenkázások sem egyszeűek,de azzal még valahogy megbirkózok:)de esténként már nem tudom mit csinálhatnék.

Azért köszi!

2011. szept. 30. 22:04
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha azért üvölt mert kiveszed a kádból, ahol eddig jól eljátszott, érthető. Ez esetben próbáld meg elterelni a figyelmét. Készíts neki néhány érdekes játékot oda ahol a rendberakást végzed, esetleg te is kitalálhatsz neki játékot ami vicces és leköti a figyelmét.

Ha a kisfiam hisztizik mert kiveszem a kádból, én megpuszilom a hasát, "belefújok" ami vicces hangot ad és erre máris nevetni kezd. Ezt kihasználva folytatom a bohóckodást.

Maradj nyugodt. Ha látja rajtad az idegességet, az olaj a tűzre.

A hisztire a legjobb módszer minden esetben a figyelmen kívül hagyás és a figyelem elterelés . Ez esetben a figyelemelterelés jöhet szóba.

2011. szept. 30. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nálunk is elég problémás a dolog. A kisfiam 14 hónapos, és csak vetkőzni szeret, öltözni utál :) Mindig hagyjuk sokáig pancsolni, általában akkor vesszük ki, ha már ki akar jönni a kádból. De már a törölközés is kínszenvedés, és ha egyedül vagyok vele, kb félóra, mire teljesen felöltöztetem... Nem sír, csak kicsavarja magát a kezemből, és elmászkál a pelenkázóasztalon. Mindent megtesz, hogy ne tudjam ráadni a pelust és a pizsamát.

A meztelenkedni hagyás nekem is eszembe jutott, na de mi van akkor, ha épp akkor kell pisilnie/kakilnia? És mit tehetek, hogy ne fázzon meg? Még nem fűtünk...

2011. okt. 1. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is ugyanez a helyzet, 10 hónapos a fiam. Mi már nem adunk ilyenkor a kezébe semmit, mert úgyis ledobja dacból. Az vált be, amíg én öltöztetem, addig apa lefoglalja, vagy a szélforgót pörgeti neki, vagy a felmosót lóbálja a feje felett :) nem röhög..., vagy valami ilyesmi, az a lényeg, hogy ezt is változtatjuk, mert pár nap után megunja a kis lókötő.
2011. okt. 1. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Ma kipróbáltuk a pucérkodást:)))Ez most bevált:))))Remélem be is fog továbbra is:)

Köszi mindenkinek!!!

2011. okt. 1. 21:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!