Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit játszotok 6 hós babátokkal...

Mit játszotok 6 hós babátokkal? Illetve mit kell tudnia ennyi idösen?

Figyelt kérdés
2009. febr. 18. 20:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Tárgyakat, játékokat adok a kezébe, sokáig nézegeti a szájába veszi.

Hasáról hátára és vissza forog. Ezzel a módszerrel végiggurul a franciaágyon és közben kacag.

Kukucsot is játszok vele, azon is nagyokat nevetgél.

2009. febr. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia! Egy jó ötlet, nekem bevált sok jó dolgot használtam belőle és már éves a kisfiam. Egy könyv ami születéstől az iskoláig segít fejlesztő feladatokkal. Deákné B. Katalin : ANYA TANÍTS ENGEM című könyvet próbáld ki!
2009. febr. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

ezt a künyvet kaptam most a szülinapomra. 6 hóra ezeket írja:

utánozza a nyelvkidugást

tükör előtt nevezzétek meg az arc részeit

játszatok: süti süti pogácsát

építs neki kockából várat

ütögessetek össze tárgyakat

autózzatok

szagoljatok virágot, mondjátok: hapci

engedd, h a várat összedöntse

játszatok kukucsosat

játszatok konyhai edényekkel...

pl. ezeket írja

2009. febr. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mi a legjobban az énekes mozgásos játékokat szeretjük. Ezek nagyon jók, mert egyszerre több dolgot is lehet velük fejleszteni, és nem akadály, ha az anyukának nem tökéletes az énekhangja. Leültetem a térdemre, magammal szemben, és úgy énekelek, mondókázok neki, hogy lássa, hogy ejtem ki a szavakat. Közben dőlünk jobbra-balra, előre-háta, vagy lovagolunk, sütögetünk, rázkódunk, mindig a szövegnek megfelőlen (pl. Húzz, húzz engemet, Megy a hajó a Dunán, Süti süti kalácsot, Csip-csip csóka, stb). Weöres Sándor versei is nagyon jók erre a célra, jó a ritmusuk.

Emellett most már különböző anyagú tárgyakat is adok a kezébe, és persze kukucskálunk, tologatunk, tükörben nézegetjük magunkat, csikizem, csörgőzünk, tehát mindennel játszunk. Ez vált be a nagyobbik gyerkőcnél is.

2009. febr. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!