Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit játszotok egy nap...

Mennyit játszotok egy nap "aktívan" 3-4 hónapos babátokkal?

Figyelt kérdés
Mit lehet játszani egy ilyen korú babával, ami fejleszti. Az én kisfiam 3,5 hónapos, a feje fölött lógó játékokat ütögeti, megfogja. Ha valamit a kezébe adok, akkor azt is megfogja, a szájához húzza, de önállóan nem nyúl oda például az előtte rázogatott játékért, vagy a mellette fekvő tárgyakért. Ez probléma szerintetek? Hogyan lehetne őt foglalkoztatni?
2011. aug. 9. 10:05
 1/6 anonim ***** válasza:

hát ezeket lehet játszani, amit leírtál. Meg énekelhetsz neki, ringathatod, az nagyon fontos! Belfújsz a hasába, csengőt kötsz a bokájára, ilyenek.

Nagyon jó könyv :Anya, taníts engem!


Fejlesztési lehetőségek születéstől iskolakezdésig

Deákné Bancsó Katalin


[link]


napi 5*8 percet

2011. aug. 9. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
babaúszás?
2011. aug. 9. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát ha jól emlékszem én még akkor is csak énekeltem és verseltem neki. Nem emlékszem mikor kezdett aktívabb lenni, de mindenesetre hamarabb, mint a háton fekvő babák, mert ő hason fekvő volt és nagyon hamar megerősödött a háta, nyaka, karjai, így kitudta magát nyomni, nézelődött és nyúlt a játékokért.

Most eszembe jutott, hogy talán 4 hónaposan már volt egy óriás színes kukaca, azt odaadtam neki hanyatt fekve és azzal bírkózott. :)

5 hónapos kora körül kezdtem el néha ingerelni, hogy hogyan kell hanyatt fekvésből hasra fordulni.

De ilyenkor szokták mondani, hogy különböző anyagú dolgokat a kezébe adhatsz, meg ilyenek.

Nálunk a fő dolog az ének és a vers volt, na meg a séta. Azt hiszem ő akkor még sokat is aludt.

Most 9 hósak vagyunk.

2011. aug. 9. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
2011. aug. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Fejlesztés 4–7 hónapos korig


Bőrön keresztül szerezhető információk


– Ismertesse meg a babát különböző tapintású anyagokkal!


– Adjon a kezébe selyem- és pamuttextíliát, durvább szövésű vásznat!


– Cirógassa kezét, arcát tollal! – Tegyen az egyik kezébe puha, a másik kezébe kemény tárgyat!


– Meztelen testét fektesse puhább majd durvább takaróra!


– Puszilgassa meztelen testét! De ne csiklandozza!


A látás fejlesztése


– Akasszon kiságyára úgy játékot, hogy elérhesse, üthesse!


– Akasszon a lámpára könnyű, színes papírból készült figurákat (pl. halakat, madarakat, melyeket a légmozgás mozdít)!


– Tegyen játékot az asztalra, késztesse, hogy elvegye!


A hallás fejlesztése


– Játsszanak sípoló állatfigurákkal!


– Énekeljen neki naponta!


– Hívja fel a figyelmét a hangokra! Pl. „Hallod?”- „Megy az autó, repülőgép, ugat a kutya stb.”


– Fokozatosan ismertesse meg vele a háztartási gépek hangját! Ha megijed vagy fél a hangoktól, kapcsolja ki a készüléket!


Az érzelmek alakítása


– Vágjon grimaszokat, próbálja a babát megnevettetni!


– Vágjon nevetős, majd komoly arcot


-Játsszanak nyelvöltögetőt, figyelje, hogy a gyermek visszacsúfolja e?


– Dugja ujját a baba szájába, ha megharapja, jajongva nevessen! – Adjon markába kendőt, húzogassa, mintha el akarná venni!


– Táncoljanak együtt zenére!


– Minden hancúrozást gyengéd, egymáshoz bújó pihenés zárjon, dúdoljon megnyugtató dalocskát! A környezet megismerésére szolgáló feladatok


– Tegye a kicsit pokrócra, a földre a lakás különböző helyiségeiben!


– Nézzenek tükörbe!


– Vigye másokhoz vendégségbe!


– Adjon kezébe kisebb gyümölcsöt, például diót!


– Koccantsanak össze köveket!


– Engedje fürdővizét locsolni!


Az utánzóképesség fejlődését segítő feladatok


Cél: a babát rávenni az Ön által végzett tevékenység utánzására. Nem könnyű feladat, ne csüggedjen, ha nem sikerül egyik napról a másikra! A feladatoknál kérje a babát pl: „Mosolyogj te is”!


– Dugja ki a nyelvét, mozgassa, majd húzza vissza!


– Vágjon csodálkozó arcot!


– Cuppantson puszit feléje


– Berregjen a babának, utánozzon hangokat!"

2011. aug. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
2011. aug. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!