Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akkor most hogy is van ez az...

Akkor most hogy is van ez az ültetés?

Figyelt kérdés
A lányom nem tud még magától felülni (8,5 hós), de ha belekapaszkodik az ujjamba felhúzza magát és gyakorlatilag bármeddig elücsörög anélkül, hogy eldőlne. Akkor ez most káros vagy nem???
2009. febr. 19. 07:23
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Nem, 8,5 hónaposan ez már nem káros. Hamarosan magától felül majd, de inkább négykézlábból teszi majd ki a popóját oldalra és úgy fog leülni.
2009. febr. 19. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Biztosan nem káros, ha nem dől el azt jelenti már elég erős a gerince. A babákat csak akkor nem szabad ülve hagyni, ha előre görnyed, eldől... A felülés hosszú folyamat is lehet, négykézlábból vagy mászásból ül majd fel, pontosabban billenti át a földre a popsiját.

(csak megjegyzem: nem értem mért az egyik legfontosabb kérdés a 6 hónapos csecsemőgondozáson, hogy megtámasztva ül-e a baba? A kiskönyvében szerepel a kérdés...)


Én sosem támasztottam ki, de néha hagytam ülni rövid ideig. Fontos hogy gyakoroljon poziciókat, ez alapján fejlődik az izomzata, egyensúlyérzéke. Amikor a 6 hónapos vizsgálaton megmutatta, hogyan ül fel magától, senki nem volt meglepődve, pedig én kicsit korainak tartottam. A doktornő is csak azt mondta, ügyes és erős gyerek, csak így tovább.

Szerintem attól, hogy hagyod kicsit ülni semmi baja nem lesz, max hamarabb ráérez bizonyos mozgásokra, mozdulatokra...

2009. febr. 19. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!