Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ültetés 6,5 hósan? Káros?

Ültetés 6,5 hósan? Káros?

Figyelt kérdés

Még nem tud magától felülni, de nagyon próbálkozik. Nem a körbepárnázott ültetésre gondolok, hanem, ha ott vagyok mellette, és a kis hátát a hasamnak támasztja (de nem is mindig támaszkodik), így már szépen tud ülni.

Kb. két hete "ültetgetem", mert szinte a csapból is ez folyt, hogy a babakocsit is tegyük "ültetősre" 6 hós kor után stb. stb., de mostanában kezdtem el parázni, hogy a kis gerincének nem ártok-e még vele, hogy ilyen korán "ültetem" - egy-egy alkalommal kb. öt-tíz perceket játszik így, ahogy fent írtam.


2010. ápr. 12. 14:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha magától ül akkor nem káros. Az én fiam kb 6 hónapos korában ült fel és azóta egyedül is megül.
2010. ápr. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Inkább segíts neki, mutasd meg egy nap többször is, hogyan tud felülni. Gyorsan meg fogja tanulni. A dokink annak idején azt mondta, naponta maximum pár perc, és olyankor is legyen megtámasztva a gerince. Ha a hasadnak támaszkodik, az szerintem jó. Amikor a fim elkezdett a felüléssel próbálkozni, három napig tanítgattam, hogyan tolja fel magát (négykézláb állásból kibillentette oldalra a popsiját, és ott megállt a tudomány, csak kínlódott, mert nem tudta, hogy tolja fel a felsőtestét). Miután megmutattam, gyorsan megtanulta. Persze erőltetni nem szabad, de nyugodtan segítsd, ha látod, hogy próbálkozik:)

Jó babázást!

2010. ápr. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mi is 6 hónapos kortól ültettük, akkor már nem kellett párnázni, meg támasztani, szépen ült egyedül is. Viszont magától felülni csak a 8. hónap után tudott. Nem volt káros a gerincének, hogy hagytuk ülni.
2010. ápr. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, nektek is jó babázást kívánok :)
2010. ápr. 12. 15:34
 5/6 anonim ***** válasza:
nekem azt mondta a védőnő és a gyerekorvos, hogy ne ültessem, csak akkor ha már magától felül. nem is ültettem, ennek ellenére nagyon hamar megtanult egyedül felülni.
2010. ápr. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az enyém is megült 6 hónaposan, onnantól kezdve nem lehetett lefektetni! Se hasra, se hanyatt nem maradt el. Minden további mozgást abbahagyott, ami következett volna. Kúszni 9 hónaposan próbált (azért letettem többször is napközben hasra, még ha ordított is)magától csak 11 hónaposan ült fel, kimaradt nála a mászás. Ez egy negatív példa a sok pozitív mellett, csak azért írtam le, hogy sajnos ilyen is van. Pedig én sem erőltettem, egyszerűen utált már feküdni.
2010. ápr. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!