Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan vezessem be egy éves...

Hogyan vezessem be egy éves lányomnál a fokhagymát és milyen mennyiséget kell belole adni?

Figyelt kérdés
Konkrét tippeket várnék. PL.milyen ételekhez, hogyan ...
2011. márc. 7. 22:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Eddig még nem adtál neki? Csak mert 7 hónapos kortól mehetett volna.

Spenóthoz, zöldbabfőzelékhez, fasírtba, fokhagymával sütsz húst, szóval akárhogy. Nem kell bevezetgetni, belefőzöd az ételbe, és kész.

2011. márc. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

normálisan fűszerként használva. ahogy magadnak is főznél.

(mondjuk én az elejétől használtam pl. spenótba)

2011. márc. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem, mert elég kényes a kis gyomra, s mivel nekem is szokott fájni tole a hasa, nem siettem vele. Amúgy koszi!
2011. márc. 7. 22:33
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát adsz neki abból, amit esztek :) Pl. zöldbabfőzelék. A fiam meg se ette a főzeléket, ha nem volt benne fűszer. Vagy pl. borsólevesbe én mindig rakok, csak ugye a végén kiveszem belőle.

Vagy úgy érted, hogy nem csak belefőzve, hanem hogy konkrétan a fokhagymát is egye meg? Mert akkor pl. frankfurti leves. Abba én belevágom. Pizza, arra mindig rakok. (Persze akkor, ha eszik tejfölt vagy paradicsomot :) )

2011. márc. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
71%
Már rég adhattad volna. 1éves gyerek már majdnem azt eszi amit a felnőttek. Adj neki a ti ételetekből,amiben van fokhagyma.
2011. márc. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha hasfájós volt, akkor talán levesbe először. Gondolj bele, egy adag levesbe nem sok fokhagyma kerül bele, ha mondjuk az egész fazékba raksz 1-2 gerezdet :)

Húslevesben evett már fokhagymát? Vagy gulyásban?

2011. márc. 7. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
70%

A fokhagymától fájhat a hasa???... 8-o

Ezt nem tudom elképzelni, mivel a legjobb gyógyszer hasfájásra!!!


Én aztán igazán gyomorfájós vagyok (11 éves korom óta gyomorfekélyes vagyok), de a fokhagymától még SOHA nem fájt a gyomrom.


Spenótfőzelékben, tökfőzelékben, húsokhoz, piritóskenyérre kenve... IMÁDOM!!!... :-DDD


Gyerekkoromban úgy ettem, hogy zsíroskenyér tetejére szórtam az apróra vágott foghagymát!


Ne töményen add a gyereknek, hanem ételekbe belefőzve, ahogy általában szoktuk és észre sem fogja venni, legfeljebb annyit, hogy ízletesebb az étel...

2011. márc. 7. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!