Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól kell elkezdeni a...

Mikortól kell elkezdeni a kisfiúk kukiján a bőrt óvatosan mozgatni és tisztitani?

Figyelt kérdés
3 hónapos a babám és tegnap vettem észre, hogy picit piros a kukija vége és fehér valami van a hegyén.Begyulladhatott? Merjem óvatosan hátrahuzni picit és kitisztogatni?
2009. febr. 19. 10:20
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
Szia, fürdésnél mindig ameddig engedi óvatosan visszahúzni és lemosni, ha piros és van váladék tisztítsd le az előbbi módon, kamillával borogatsd minden pelenkázásnál, jobbulást a Manónak
2009. febr. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%

Pelenkázáskor mosogasd le kamillával. NE húzkodd mert még jobban begyullad, ráadásul ilyenkor fájdalmas. Bactrafen krémmel lehet kenegetni,hogy gyógyuljon.

Nem kell a babák kukiját húzogatni egészen 2 éves korukig nem szabad bántani. Ami azt jelenti,hogy fürdésnél úgy mosod meg, hogy óvatosan amíg engedi megpróbálod húzni de nem tovább. Illetve csak tiszta vízzel megmosogatod.

( 2 fiam van és így csináltuk nem volt gond) Hagyd vele játszani amikor ki van bontva vagy fürdik.

2009. febr. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%
nekem a kórházban azt mondták,hogy egyáltalán,még fürdésnél se húzogassam 1 éves korunkig... furcsa,hogy ebben sem értenek egyet az orvosok,szülők :( Én nem nyúlok hozzá és nincs is semmi baja. Anyukámtól kérdeztem,(2 fiú tesóm van)és ő azt javasolta,amit az előttem író 2 gyermekes anyuka - kamillával kell moni,ha begyullad,de nem szabad csak úgy,direkt húzogatni (szerinte)
2009. febr. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%
Kisfiam vesetágulattal született. Urológus dr. néni állandóan úgy felhúzza neki, hogy vérzik, nehogy pangjon neki a vizelet. 10,5 hónapos, tegnap voltunk kontrollon, megint húzogatta, és azt mondta 1 évesen meg kell műteni annyira szűk...szóval én is gyengéden húzogatom, tisztogatom neki minden nap, de látod, dr.néni máshogy áll hozzá (vszeg a vesetágulat miatt), pedig én is úgy gondolom, hogy 2 éves koráig ráérne még!
2009. febr. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
40%
Én a gyer. orvosunknak és a család idősebb anyukáinak hiszek.Én kezdettől fogva minden fürdetésnél+ még 1* naponta addig húzom vissza neki,amíg a bőr engedi és nem sérült meg soha,nem szokott felgyülni benne a váladék és már egyre jobban vissza lehet húzni.2 anyuka is van az ismerőseim között akiknek azt javasolták ne foglalkozzanak vele.Az egyik babának az orvos húzta vissza,ami miatt sokáig sebes volt a kukija,a másikat körül kellett metélni.
2009. febr. 19. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
90%
első vagyok, direktbe tényleg nem szabad, mert beszakadhat és a heg szűkületet okozhat, addig szabad csak míg engedi
2009. febr. 19. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
50%
Pedig húzogatni KELL. Úgy lenő nekik,ha évekig nem húzod hátra,hogy csak orvos tudja felnyitni az pedig nagyon fájdalmas szegénykéknek.Persze nem törvényszerű,hogy beszűkül,de ne adj rá lehetőséget... ők még nem húzzák fel pisiléskor,ezért a vizelet is alatta marad,mindenképp tisztogatni kell alatta,pláne ha olyan gyulladt,ahogy mondod.A kamilla vahy a hipermangán jó rá.De lehet hogy meg kéne mutatni orvosnak,mert fertőzés is lehet.
2009. febr. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
69%
A mi védőnénink és dr bácsink azt kérte, ne tegyem, mert nem teszek jót, higgyem el! 1 éves koráig semmiképp, utána is ha szép ívesen pisil akkor nincs gond (ezt néha a kádban tökéletesen meg lehet vizsgálni :)). Nekem azt moondták, hogy 3 évesen bőven elég foglalkozni vele, ha addig nem volt vele gond (nem pirosodott, nem gyulladt be, nem váladékozott, ívesen pisilt). Amúgy én is nagyon sajnálom, hogy mint sok másban a babákkal kapcs-ban, ebben sincs egységes vélemény...
2009. febr. 19. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
63%

Második vagyok, a gyerek orvosunk és a védőnőnk is azt mondta nem kell piszkálni 2 éves korig, vagy addig míg szoba tiszta nem lesz. Csak annyira amennyire engedi tisztítani.

S ha begyullad mint ahogy te jártál a már említett gyógymód alkalmazandó. Tudni kell,hogy fáj a gyulladás. Ha úgy érzed ezért nem enged hozzá nyúlni, lehet Lidocain krémet kapni a gyógyszertárban, vegyél és kend először be azzal a kamillás mosás után. Aztán a Bactrafennel.


Még valami: a nagyobbik 5 éves. Nem bántottuk a kukacát egészen addig míg szoba tiszta nem lett. Nem is volt semmi gond, kis váladék gyűlt csak fel ,az ismerős urológus apuka aki egyébként szintén két fiút nevelt, azt mondta nem lesz gond, szépen megmutatta apának, hogyan kell tisztítani és hogyan tanítsa meg a pici fiúnak, hogy tudja magának visszahúzni. Mivel ő magának mossa így nem fájdalmas és ügyes nagyon. A picinek aki 1 éves még nem nyúltam hozzá, csak amikor tisztázom szépen ott is megtörlöm.


Általában azért gyullad be picinek, mert valaki hozzányúl nem éppen tiszta kézzel, mondjuk kaki után.

jobbulást a picidnek!


S mindnekinek üzenem nem bántani nem feltépni, mint az említett dokinéni csinálja ,mert még a pisiléstől is elmegy a kedve és nem lesz szobatiszta. A fájdalom nagyúr sok mindenre megtanít arra, is hogy ha ott fáj nem szabad bántani és akkor tényleg problémák lesznek.

2009. febr. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Fültisztitó pálcával letisztitottam azt a fehér vmit és hál istennek azóta semmi baj :)
2009. febr. 20. 12:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!