Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adtok használt ruhát is...

Adtok használt ruhát is gyermeketekre, vagy csak újat?

Figyelt kérdés

Illetve milyen arányban vannak a használt és az új ruhák a babád ruhatárában?

Nálunk kb 70% használt, 30%új.És nagyon rosszul érzem magamat emiatt,s hogy arra se vagyok képes, hogy új ruhákba járassam:S


2011. márc. 8. 07:09
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Is is.

Kaptunk ruhákat növéreméktöl,meg vettem használtan is ami úgy néz ki mint az új.Ès persze új ruhái is van mindkét gyermeknek.

2011. márc. 8. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a családban "körbejártak" a babaruhák. Fölösleges lett volna mindig újat venni,mert nagyon hamar kinövik a gyerekek. Még az ovis gyerekek is használt ruhákban jártak. Természetesen,nem agyonhasználtban,és kaptak,ha kellett újat is.

Ne legyen lelkiismeret furdalásod. Ez nem a szegénység jele,csak a józan észé.

2011. márc. 8. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Fifty-fifty, nálunk is körbejártak a ruhák. Minek új, ha van nagyon szép állapotban lévő használt? Egy kisgyermeket tök nem érdekel, hogy mi van rajta, ne érezd magad már rosszul emiatt.
2011. márc. 8. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

80%turis és kapott

20%-ban új(de ezeknek is zömét kapta rokonoktól.

Nem is tudom megtenni,hogy folyton újat vegyek,mert méreg drágák a babruhák,másrészt meg turiban is olyat kapok,hogy majd megszólal.Olyan hamar kinövik így is őket.

2011. márc. 8. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

hát nálunk 90% használt, és alig van új ruha. Inkább csak bodykat, hálózsákot és zoknit veszek újat, vagy olyan dolgot, amit hirtelen nem találok turiban, vagy nem kapok a barátnőimtől.

egyáltalán ne szégyelld magad!!! Mielőtt megszületett a lányom, elmentem a turkába, pont árucsere volt, a kezdéshez megvettem az összes rugdalózót, még nagyon szép sima fehér bodykat is találtam. el is költöttem több mint 10.000 Ft-ot, de szinte mindent megvettem. Inkább jobb pelenkára, jobb minőségű kajára költök, mint új ruhákra akkor, amikor csak rövid ideig használja. most volt nálunk börze, még egy szandált és egy nike edzőcipőt is vettem használtan, egyáltalán nem volt használva egyik sem, talán benti cipő lehetett, még a betét is hófehér volt. ezt újonnan meg sem tudtam volna venni.

használt bodykat később már nem nagyon tudtam venni, mert kopottak általában, de az is van szinte mindig akciós nagyobb üzletekben. szerintem ez így jó, inkább ki kell használni a lehetőséget!

2011. márc. 8. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Én is csak szép állapotut veszek használtan, meg se mondani, hogy nem az én babám viseli először:)

Majd ha sokáig hord egy ruhát, vagy ovis lesz több újat veszek neki(már most gyűjtöm rá a pénzt).

De akár hányszor veszek használtan mindig megfordul a fejembe, hogy hát ennyit érdemel az én gyermekem, hogy más levetett ruháit adjam rá?

Talán ha olvasom a ti véleményeteket is, illetve szokásaitokat talán sikerül kiverni ezeket a gondolatokat a fejemből:)

2011. márc. 8. 07:28
 7/22 anonim ***** válasza:

7:19-es vagyok,figyu van olyan ismerősöm,hogy a baba születése előtt felvásárolt "mindent a turiban,+bement baba boltba is,+ tescoba is,így együtt súlyos pénzeket adott ki,és miután megszületett a gyerek,saját magát szita,hogy minek vette meg ennyi cuccot amikor a jó felét nem is használják.

Az én picurom 4 hónapos volt amikor kapott egy barátunktól felsőt+nadrágot,a felső szuper még mostanában lett jó rá,a nadrág már ott kezdjük majdnem 4000.-ft volt és olyan szűk a dereka,hogy mái napig nem mertem ráadni,majd el kell vinnem a varrónőhöz.Na,most ruhát én ajándékba sem vennék,mert úgyis alig hordja kinövi,a nadrág árán pedig turiba veszel 8-9 nadrágot(nálunk olyan 400-500.-egy kis nadrág)

Tényleg ne érezd rosszul magad,azért a turiban is kiválogatod,hogy mit veszel meg,kinyúltat,szakadtat nyilván nem.

Inkább tényleg én is pelusra,kajára hagyom a minőséget.Mert pl pamepers pelusból nem engedek!!!

2011. márc. 8. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Adok használtat is amit a családból örököl (unokatesók...)de sok új is van. Új 80% -haszn.:20%
2011. márc. 8. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Mi is szinte minden ruháját örököltük az unokatesótól, vagy teszveszen vettem ami megtetszett. Néhányszor kapott a mamától meg a papától újat. Csak bodyt, zoknit, harisnyát veszek neki újat. Meg persze majd alsónacit, ha arra kerül a sor.
2011. márc. 8. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Emiatt ne érezd rosszul magad, én ha belegondolok,nem is nagyon vettem új ruhát a kisfiamnak. Egyrészt, a használt is van olyan szép állapotú, főleg kisbabaruha, mint az új. Másrészt olyan horrorisztikus árú egy babaruha, hogy ha veszel egyet-kettőt, az már egy nagy csomag pelenka ára, ami egy hónapra elég. Szerintem semmi gond nincs ezzel, inkább vegyél neki többet olcsón, és akkor arra gondolj, hogy mennyi mindent meg tudsz venni a picikédnek, és milyen sokat tudsz adni neki anélkül, hogy arra gondolnál, hogy milyen sokat költöttél a családi kasszából.
2011. márc. 8. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!