Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tapasztalt anyukák a fogzástól...

Tapasztalt anyukák a fogzástól lázas?

Figyelt kérdés
Kislányom nyolc hónapos nincs még foga,de már 2 napja lázas.Voltunk dokinál de semmit nem lát annyit mondott,hogy vírusos fertőzése van,arra pedig nincs gyógyszer.A fogától lehet lázas?Nálatok,hogy volt?Aki tud kérem adjon nekem tanácsot mert nagyon aggódom!Köszönöm!
2011. márc. 8. 10:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Maga a fogzás nem okoz lázat, maximum enyhe hőemelkedést. Viszont a fogzáslegyöngíti az immunrendszert, így a fertőzések hamarabb megtalálják a kicsiket, a normál baktérium flóra és a máskor könnyn leküzdhető vírusok is képesek megbetegíteni. Szerencsére ez én gyerekeim nagyon könnyenm viselték a fogzást, szinte észer sem vettük,mikor kibújt 1-1 (pedig volt, hogy egysezrre jött több is). Én a dokira hallgatnék: vírusra tüneti kezelés, azaz lázcsillapítás, könnyebb, diétás ételek, sok-sok folyadék. Jobbulást!
2011. márc. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha vírusos fertőzést mondott az orvos, akkor 3 napos láza van a babádnak. Erre tényleg nincs orvosság, csak a lázcsillapító. Közösségbe (gyerekek és várandósok közé ne vidd, mert egy herpeszvírus okozza!!). A negyedik napon enyhe kiütések is kijöhetnek a testén, ezzel sem kell foglalkozni, nem kell kenni semmivel, szépen elmúlik magától is.
2011. márc. 8. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat!Megfogadom a tanácsokat!
2011. márc. 8. 10:24
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha a doki azt mondta, akkor biztos hogy fertőzés. De ezzel a "fogzás nem okoz lázat, csak hőemelkedést" vitatkoznék. Lehet, hogy ez van a "nagykönyvben", de az én lányomnak 4 foga jött egyszerre, és bizony 38,5 volt a láza (levonva). Én is azt hittem, nem lehet a fogától, el is vittem dokihoz, de ő azt mondta, teljesen egészséges, és igenis a fogától van a láz. Jobbulást!
2011. márc. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!