Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vajon miről álmodhatnak a babák?

Vajon miről álmodhatnak a babák?

Figyelt kérdés

Ők is a napközbeni eseményeket dolgozzák fel éjjel?

Sajnos már második este fordult elő, hogy felsírt a kicsim, de nem csak úgy egyszerűen, szinte sikított. Úgy megijedtem, azt sem tudtam, hogy nyugtassam meg a drágámat.

Tévét nem néz, nem látott még semmi rosszat, félelmeteset, akkor mitől álmodhatott ilyen rosszat?


2011. márc. 8. 10:54
 1/3 anonim ***** válasza:
Én is kiváncsi lennék, mert az első pár hétben ugye még nem látnak, így nem nagyon tudom elképzelni, mi lehet az álmukban az az emlékkép, ami esetleg mosolyra, vagy épp sírásra készteti őket.Én babám is már másfél hetesen mosolygott álmába, biztos kajcsival vagy a pocakban lévő élményeiről álmodhatnak ilyenkor:)Én legalább is így gondolom. Később meg persze az élményeikkel kapcsolatban lehetnek álomképei:)
2011. márc. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nemrégen olvastam egy orvos-kutatócsoport írásait,akik a babák gondolkodáásával,álmaival foglalkoznak. Semmi érdemleges megállapítást nem tudtak tenni. Amíg egy kisgyerek nem tud jól beszélni, (4-5) éves,addig nem is tudja elmondasni,hogy mit gondol. Nagyon élénk a fantáziájuk,az álmokat összekeverik a valósággal.
2011. márc. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Valahololvastam, hogy a néhány hetes babák újraélik a megszületéüket... Nem csoda, ha ilyenkor annyit grimaszolnak, akár sírnak is álmukban, hiszen számukra is nagyon megterhelő, fájdalmas és ijesztő élmény a szülés. Később aztán ahogy a világ kezd kitárulni, a napi eseményket élik át, dolgozza fel az agyuk alvás közben. Persze, hogy milyen formában, az kérdés, hisz elmondani még nem tudják..
2011. márc. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!