Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan értessem meg anyósommal...

Hogyan értessem meg anyósommal, hogy a fiam nappal max másfél órát aludhat, mert akkor éjjel nem alszik?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem érti meg,hogy este 8 körül el kell aludnia,mert egyébként is rossz alvó,nem piheni ki magát,és én sem tudok aludni emiatt és lassan feldobom a talpam a kialvatlanságtól.Mikor mondom neki,akkor meg csak annyi a válasz:"jaj,dehogynem fog aludni".Már próbáltam viccesen,komolyan,de nem érti meg.
2011. márc. 8. 12:09
 1/8 anonim ***** válasza:

Miért is kéne az anyódosnak megérteni?

Leteszed a gyereket este 8-kor és alszik. Mi köze ehhez az anyósodnak? Megszavaztatod a fektetést?

2011. márc. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Egyszerűen ne foglalkozz vele.

Nálunk is van pont emiatt nézeteltérés,de Engem már NEM érdekel.

Mosolygok helyesen.Jobban tudom mik a fiam igényei,és azt is minek mi lesz a következménye.

2011. márc. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Van, akivel nem lehet megértetni a dolgot!

Nekem az egyik "barátnőm" ilyen. Ha azt mondom neki, hogy sokat sír a lányom, akkor ő azt mondja dehogy sír...ha azt mondom neki, hogy nem ízlik neki az alma, akkor azt mondja dehogynem. :)

S mondhatok én neki bármit...kifejezetten szakértőnek hiszi magát. S vicces, mert minél erőteljesebben magyarázom neki, annál inkább nem hisz nekem...

Lehet, hogy rettentő finoman, de nyomatékosan kellene elmagyarázni neki, hogy te mit gondolsz. Bár, aki olyan, az úgysem érti meg.

2011. márc. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
mikor ott szoktuk hagyni a fiamat,akkor csinálja rendszeresen,hogy vagy 2x-3x altatja a gyereket,vagy hagyja,hogy jól kialudja magát napközben.nem szavaztatom meg a kérdést,itthon természetesen úgy csinálom,ahogy nekem jó.csak nála van ez az összevisszaság.
2011. márc. 8. 12:18
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha nálahagyod, akkor azzal bevállalod, hogy ő úgy csinálja ahogy gondolja. Hagyd nála éjszakára is, majd rájön.

Vagy nem hagyod ott.

később is sokminden másképp van a nagyszülőknél.

2011. márc. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
tudom,de néha muszáj otthagyni.az a baj,hogy a másik unokát veszi alapul,aki fél évvel fiatalabb,többször alszik,később altatják.csak ott a baba végigalussza az éjszakát.lehet másképp,legyen engedékenyebb,ez a nagyik feladata,de alapvető dolgokat vegyen figyelembe,mint az altatás,vagy hogy evés közben nem játszik a gyerek.
2011. márc. 8. 12:27
 7/8 anonim ***** válasza:

nagyon egyszerű. megmondod, hogy nem hagyod többet nála, vagy egyszerűen meghatározod, hogy meddig alhat. Lehet, hogy kipróbálnám azt, hogy amikor fel kell ébrednie a fiadnak, akkor beállítasz hozzájuk ellenőrizvén, hogy mit csinálnak. nálunk az a helyzet, hogy délelőtt dolgozom, így a nagyik vigyáznak a lányomra. fél 12-kor szokott ebédelni, délben már legtöbbször alszik, de ha nem is, enni már túl fáradt.

minap amikor délben jöttem haza, láttam, hogy éppen sétálnak haza. Pont 12 óra volt. Persze a lányom nem evett, csak pár falatot, és sírva aludt el, mert annyira fáradt volt. Írtó ideges lettem, és szépen lefektettem a szabályokat. Tudom, ő segít nekünk, hogy vigyáz az unokájára, de ez nem jelenti azt, hogy a szabályokat felrúghatja. Szerencsére elismerte, hogy igazam van, de ehhez lehet, hogy az is kellett, hogy végignézte a gyerek kínlódását is.

2011. márc. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én ezért nem hagyom az idióta anyósomnál.
2011. márc. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!