Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen az amikor hánynak a...

Milyen az amikor hánynak a picibabák?

Figyelt kérdés
5 hetes kislányom nem minden alkalommal de sokszor bukik, leginkább fekve alvás előtt és után vegyesen. az olyan, hogy kifolyik a szája szélén oldalt fordítva fejecskéjét. Most viszont löketre jött ki neki egy nagyobb mennyiség. ez már hányás? mire figyeljek?
2009. febr. 19. 12:30
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Rendesen böfiztesd meg a babát minden evés után, ha kell fél órát-egy órát simizd a hátát, mire böfizik. Sokszor a böfihiány miatt buknak.

Amúgy ilyenkor még nem zár rendesen a gyomorszájuk, és ezért buknak. Akár evés után 2-3 órával is.


A hányás az nagyobb adag, és akkor nyomással, lökettel jön vissza a cucc. Esetleg sirdogálhat is a baba, hisz a hányás sz@r dolog. Ha ismétlődik, és minden kijön a babádból, vidd el dolkihoz. És a folyadékpótlásról ne feledkezz meg, mert hányás esetén könnyen kiszáradhat!


Nekem eddig egyszerhányt a 11hós kisfiam. Hanyattfekve, a pelenkázón, és sugárban fölfelé, mondhatnám, szó szerint szemközt hányt...

2009. febr. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Akkor most legalább fél óráig pihentesd a pici gyomrát. Ha még egyszer előfordul akkor telefonálj a védőnőnek vagy a háziorvosnak. De többször előfordul ha csak egyszer hánynak: Lehet egy kics mandula-orrváladéktól, vagy valami pöszmöt piszkálta a torkát és hányingert okozott neki, hajszál stb. (Mi legutoljára attól hánytunk hogy nurofent adtam neki és összerántotta a gyomrába a tejet. ELőtte meg egy nagy hajszálat húztam ki szegény szájából, és addig öklendezett amig sugárban kijött minden. Úgyhogy ha csak egyszer fordult elő akkor ne aggódj! 6 hós baba anyukája.
2009. febr. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!