Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miert van az, hogy mikor mi...

Miert van az, hogy mikor mi voltunk picibabak teljesen maskepp mukodott az etetes ill. hozzataplalas?

Figyelt kérdés

anyukam mindig meseli, hogy en 2 honaposan mar reszelt almat ettem keksszel, babapiskotaval, huslevest is kaptam, semmi bajom nem lett. ma ez szigoruan tilos, mert gluten stb, stb.....

en sem adok a babamnak ilyesmit egyelore, meg csak 2 honapos, csak elgondolkodtatott, hogy miert veszik ma ennyire szigoruan a honapra pontosan meghatarozott etelek adasat.


2009. febr. 2. 18:38
 1/5 anonim ***** válasza:
58%

Szia!

Régebben az anyukák visszamentek a baba 3-4 hónapos korában dolgozni, és vagy a nagyszülők, vagy a bölcsi vigyázott rájuk. És akkor fontos volt, hogy sokmindent megegyen a baba. Ma már ez kicsit másképp működik, mert ugye a babó 2 éves koráig jár támogatás.

Ha megnézed a nyugati országokat, ott szintén a gyors hozzátáplálás megy, éppen azért, hogy az anyuka mehessen vissza dolgozni.

2009. febr. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az első vagyok:

Jó példa erre Én és a testvéreim.

Anyukám engem és a húgomat, köztünk 2 év különbség van, már 3 hónapos korunkban mindenfélével etetett. A kisebb hugomat, akivel 11 év korkülönbség van köztünk, már 1 éves koráig szoptatta. Mert ekkorát változott a világ.

2009. febr. 2. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%

Fejlődik az orvostudomány. Egyre több mindent felfedezünk. Régen nem tudták, mi az allergia, ma minden második ember allergiás. Régen nem tudták mi az a glutén, ma tudják hogy hogy hathat a szervezetre.

Régen nem voltak oltások és légzésfigyelő, minden haradik baba meghalt. Ma nem.

Szerintem ennél többet nem kell belemagyarázni.

2009. febr. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
71%

rosszmájú leszek: azért a tápszergyártók lobbijának is biztos van befolyása ebben. Én is két hónapos korom óta kaptam paradicsomlevet, és három hónaposan almát, pedig anyukán szoptatott. Végülis nem feltétlenül zárja ki egymást a kettő.


Persze én is a hosszú szoptatás híve vagyok, csak hat hónapos korban kezdtem a hozzátáplálást. De elsősorban a praktikum miatt döntöttem így, sokkal egyszerűbb szoptatni, mint melegítgetni a kaját, főzni, stb. Persze, ha valaki nem tud egész nap a picivel lenni valami ok miatt, akkor más a helyzet. Én csak akkor kezdtem el adni a babának mást is, amikor ő kérte, egyszerűen kinézte a kezemből a kaját, úgyhogy adtam neki almát, míg én ettem. Azóta együtt ülünk az asztalnál, és ő ettől nagyon boldog. Azért a szopizás még mindig tart (most 10 hónapos), de csak amikor ő akarja (egyre ritkábban).

2009. febr. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egyetértek az elso válaszadóval, régen más világ volt és nem volt az anyukának ilyen mindenható szerepe, mint ma. Es persze, az elmúlt 20-30évben fejlodott annyit a tudomány is, hogy nyilván rájottek okos dolgokra, vagy legalábbis ráfogják, hogy így a jobb, de úgy gondolom, nem fájdalamas, nem jár áldozatokkal, tehát ez a legkevesebb, amit megtehetek, és hátha még jót is csinálok vele a babámnak:)

Természetesen az anyatej a legjobb, legalábbis az elso hónapokban, de semmivel sem kevesebb az az anyuka, akinek valamiért nem megy, és tápszer után nyul. Mi 5 hónaposan kezdtuk a hozzátáplálást, sajnos anyatejes+tápszeres volt a babám, de tartottam magam a fokozatossághoz, nem rogton a túróscsuszával kezdtuk:)

2009. febr. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!