Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen 21 honapos lanyotok/fia...

Milyen 21 honapos lanyotok/fiatok?

Figyelt kérdés
Nekem sokat eroszakos,szoritja a szajat es belem csip,odacsap.Holott en nem vagyok ilyen!Sokat latom a szemebe a kis aggressziot!De okos,rafkos kiscsaj.Nem szeret odabujni es egy puszit is nehezen lehet kicsikarni.Tele van energiaval,reggeltol estig megsem all szinte hiper aktiv.Szeret babaval jatszani,szituacios jatekokat.Szereti a memoria kartyas jatekokat,gyongyot fuzni,fozni,takaritani.Nektek milyen a fiatok/lanyotok?Mivel jatszik szivesen?Beszeddel hogy all?Mi nem igazan jol.Eddig gyorsan,szepen fejlodott de a beszedben lassu.Sok a heber beszed de mindent ert.Mond dolgokat anya,apa,baba,mama stb. de lassan halad szerintem.Nem nez tv-t nem koti le.Sokat beszelek hozza.Hiaba mondom neki hogy az auto,porszivo,mosogep es nem brum brum.Nektek hogy "tort meg a jeg"?Csak magatol elkezdett szepen beszelni egyik naprol a masikra?
2011. márc. 8. 18:41
 1/7 anonim ***** válasza:
mintha csak én írtam volna ki a kérdést.. várom a válaszokat
2011. márc. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
20 hónapos a lányom, ő is nagyon agresszív kezdett lenni a napokban. Üt, ver engem, nem tudom hogy szoktassam le róla. Eddig csak sírásban nyilvánult meg a hiszti, most felváltotta a verekedés és csapkodás. De mellette állandóan puszilgat, ölelget, odajön hozzám és tartja az arcát hogy adjak puszit. Játékokkal nem nagyon játszik, esetleg 1-2 percig köti le, inkább motorozni szeret, csúszdázni, minden ami mozgással kapcsolatos. Ja és mostanában sokat rajzol, mindent összefirkál a lakásban (sajnos), ma éppen a kanapét firkálta szét tollal. Sokat halandzsázik, szinte egész nap, de beszélni még nem beszél annyira, csak az "alap" szavakat mondja, meg még kb 10-20 szót, de azokat nem olyan tisztán mondja. Minden állat vau-vau vagy cica és nálunk is ami mozog az brum brum. :-) Én is nagyon szeretném már hogy beszéljen, de egyelőre csak halandzsával fejezi ki magát, ha valamit akar.
2011. márc. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 kisnita ***** válasza:

Nálunk még sehogy nem tört meg a jég :D 19 hónapos múlt a fiam, kb annyit beszél mint a te a lányod: aja, apa, baba, hinta, azt kész is a szókincs. Jaa meg ajutó. De azt mindenre mondja, ami nem autó arra is, pl: ablakra, ajtóra, kilincsre. :D

A legtöbb dolgot megérti amit mondok neki, néha úgy tesz mint aki nem hallja meg vagy nem érti amit kérek (apuci el is hiszi és ilyenkor az orránál fogva van vezetve) Pl: ha mondom neki, hogy kérem szépen ami a kezébe van, adja ide, odaadja.

Ő szeret tv-zni, angol meséket nézetek vele, egy fél órát simán el van vele. Szoktam neki énekelni, mondókázni, abszolút nem érdekli, de kitartó vagyok :)

Amit szeret az a pakolás, szaladozás, kavics szedés meg dobálás az udvaron, kapura felmászás, fű szaggatás, kutya kergetés, stb. Már madzaggal kell bekötnöm a ruhás szekrényeket meg a fiókokat mert mindent kirángat belőlük, most már a csomót is kioldja szóval hiába kötözgetem be, napi minimum 1x vissza kell utána hajtogatnom a ruhákat.

A konyhában is mindent kipakol amit elér. Míg beteszek egy mosást már az asztalon ül és naranccsal dobálja onnan a kutyát vagy a odatolja a konyhapulthoz a széket, felmászik és kiszór 1-2 csomag tésztát. Veszélyes kis rosszcsont, a szomszédom szerint időzített bomba :D Örülnék ha inkább a beszédfejlesztésbe fektetné a fölös energiáit nem a pakolásba. Minden héten éri kisebb-nagyobb baleset, vagy elesik vagy lehuppan valahonnan. Ma a saját lábában esett el cumival a szájában, vérzett is egy picit a szája. Ahhoz képest nem is sírt nagyon. Az a baj, hogy nem tanul semmiből. Ha elesik felkel és tovább szaladozik, ha becsukja az ujját a fiókba szét néz, hogy "látta-e valaki" ha látta akkor juj de fáj, sírok, ordítok, de 5 perc múlva megint oda nyúlkálok... Ha nem láttuk akkor meg se várja az 5 percet ott folytatja ahol abba hagyta. Rafinált gyerek az biztos :)

2011. márc. 8. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az én lányom 20 hós. Ő is örökmozgó, ha egyszer felébredt, nincs megállás. Ő a macskát üldözi, kínozza, nekünk az van :) Szeret rajzolni, ill. építőzni, talán ez az egy játék, amivel huzamosabb ideig eljátszik. Más nem köti le, talán 1-2 mese.

Nem is tudom, hogy fog megülni majd az iskolapadban...???

Beszéddel mi nagyon jól állunk, rengeteg szót tud már, egész nap jár a szája, és legtöbbször értelmes, amit mond. Már mondatokkal is próbálkozik, pl. Apa, gyere építsél! v. Cica ott van.

Nálunk ez a beszéd folyamatosan alakult ki, mindig egyre jobb lett, de elég korán is kezdte. Nyugi, ha beszélsz neki, mondod, mit csinálsz, előbb-utóbb menni fog az!

Hisztik vannak, rugdos, néha húzza a hajamat.

Novemberben kezdtük a bilizést is, 3-5x naponta szépen bele is pisil, de vannak napok, amikor abszolút nem akarja (pl. ma).

Délutáni alvás néha kimarad :(

2011. márc. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Az én fiam 21 hónapos.

Ő is örökmozgó. Aludni nem nagyon akar napközben, de azért csak összehozunk 1-2 óra alvást :) Ha álmos, fáradt, ő is csapkod, van, hogy harap - bár utóbbi a fogzás miatt. Olyankor rászólok, hogy én sem bántom, akkor ő miért bánt? A száját egyből görbíti... Nagyon érzékeny. Változó, hogy idegen emberekkel hogyan viselkedik, van , akire egyből mosolyog és barátkozik, és van , akire ránéz, és sír. (Ők a rossz emberek :D ).

Tisztába tenni kész kínszenvedés, de legalábbis átlagosan 20 perc, mert tekeri, csavarja magát. Az öltöztetést se tolerálja. A fülét orrát tisztítani pedig lelki felkészülést igényel, mert azt sem bírja, úgy ordít közben, mintha vernénk. A túlnőtt lábkörme már magától vált le, mert nem tudom neki levágni.Fürödni amúgy imád, csak épp' ne érjünk hozzá.. Vááá. Persze a hátát, meg a fejét, meg a lábát lehet simogatni....

Pl. a 7 fogás "játékot" imádja.

Játékok: az építőkocka, az állathangos szintetizátor abszolút nyerő, ill. az autók, meg amiket még lehet tologatni. és mindennap többször előveszi a kartondobozát, és azon kell húzogatni a szőnyegen.

Szókincs: a passzív hatalmas, az aktív minimális, pár szó. A saját nyelvén amúgy egész nap dumál.

Na, befejezem, mielőtt regényt írok Róla :)

2011. márc. 8. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

21 hós, kisfiú.

Karácsony óta minden nap megtanul jó pár szót, kb. 40-50 szónál járhatunk most.

Saját nevét még nem mondja, ha megkérdezzük, hogy hívják: Baba vagy max. "Leli:)" Levi az igazi neve:)

Motorozni nagyon szeret, Duplo-val is sokat játszik, vonatozik, szereti etetgetni a plüss állatkáit, szeret felsöpörni:) Könyvekből pedig sosem elég:) A kis szintetizátor napi 1x előkerül.


Annak a válaszolónak egy tanács, aki nem tud körmöt vágni izgő-mozgó babáján: érdemes alvás közben, nekem is akkor megy csak:)

2011. márc. 9. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A 20 hós lány anyukája vagyok. Ő imádja a körömvágást! Az ölembe ültetem, és ahogy vágom, közbe mondok neki valami "ujjas" mondókát, vagy számolunk!
2011. márc. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!