Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy éves babának mennyi...

Egy éves babának mennyi szendvicset "kell" ennie reggelire/vacsorára?

Figyelt kérdés
Pl. fél szelet kenyér felvágottal, sajttal?
2011. márc. 9. 08:51
 1/8 anonim ***** válasza:

Kell? Étvágytól/gyerektől függ.


Kisfiam 1 éves korában megevett egy egész szelet kenyeret. Most 17 hós múlt, örülök, ha negyed szeletet bele tudok "diktálni". :( Fogzik, alig eszik. Nem tudok mit csinálni, meg nem tömhetem...

2011. márc. 9. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Amennyit szívesen elfogad, megeszik. Nincs kötelző limit. Egyik kisebb, másik nayobbétvágyú. Egy 1 éves már tudja jelezni, ha jóllakott. Figyeld a jelzéseit,. aztán látod, hogy éhges-e még vagy sem. Gondolom, te semmindig ugyanannyival laksz jól. Egyszer elég 1 szelet, máskor lemegy 2-3 is..
2011. márc. 9. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom, csak eddig megvolt, hogy 200ml tápszert evett, és kicsit bizonytalan vagyok, a váltásoknál. Mert nem tudom eldönteni igazán, hogy mikor elkezd nyűgösködni, játszani, akkor azért csinálja, mert már jóllakott, vagy mert unja az ücsörgést. Mert a tápszert kiszívni azért könnyebb, mint kenyeret majszolni. Köszönöm a hasznos válaszokat!
2011. márc. 9. 09:00
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én 1 évesen egy karéj kenyérnek a belsejét eszi meg mondjuk 2 szelet felvágottal, és egy fél mackósajttal.
2011. márc. 9. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha nyűgösködik, kérdezd meg, kér-e enni :) 1 évesen már nagyon sok mindent megértenek, csak nem tudnak válaszolni! Pl. én is mindig kérdeztem, hogy kér-e enni vagy inni, egy idő után a kérdésre vagy ment a hűtőhöz, vagy kereste a csőrös poharát.

Nálunk a nyűgösködés általában szomjúságot jelez!!! Sokszor ilyenkor iszik egy adagot és már minden oké.

2011. márc. 9. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja, amúgy az enyém másfél éves lesz, jó, ha megeszik egy fél szelet kenyeret, vagy egy negyedet. Felvágottat nem eszünk szinte soha, így ő se kap, nem is eszi meg. Sajtot szoktam neki adni + tojást, meg zöldségfélét. De tény, az enyém folyamatosan fogzik, most nőnek az utolsó fogai, már 16 db megvolt 14 hónaposan.
2011. márc. 9. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Akkor megnyugodtam. Az én 15 hónaposom is alig eszik kenyeret. Felkockázom neki, és jó, ha fél szeletet, de inkább negyedet eszik meg. A felvágottat meg rá szoktam tépkedni, de ha ő eszi, akkor vagy csak a felvágott vagy csak a kenyér, mert mindig leesik róla. Így inkább én adogatom a szájába. De mi is kerüljük a felvágottat, heti max 2-szer kap. Egyébként tényleg tudná jelezni, hogy elég, csak nálunk az a baj, hogy már vagy fél éve rázza a fejét, hogy "nem", kb. 4 hónapja mondja is, hogy "nen", de sajnos az igent még nem tudja még mutogatni sem. Így elég nehéz kérdések az "elég volt?" nen. "kérsz még?" nen. Már jó lenne, ha legalább a jó-t megtanulná... :o)


Ja, és szerintem nincs olyan, hogy kell. Én pl. nem midnig kenyeret adok, van, hogy müzlit eszik, vagy gyümölcsbe keverem a gabonákat. Van, hogy ebédre kap rizst, kölest. Vacsira meg épp ami van, főzelék, tejbevalami, vagy ha van sütve pogi, van, hogy csak azt kap. Reggel este még tápszer is van nálunk.

2011. márc. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat! Természetesen én is tudom, hogy nincs olyan, hogy kell (ezért tettem ""-be), és minden gyereknek más az étvágya, csak mégis egy kb-t szerettem volna tudni! Mindenkinek jó babázást kívánok!
2011. márc. 9. 19:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!