Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kés, VILLA, olló, gyerek...

Kés, VILLA, olló, gyerek kezébe nem való?

Figyelt kérdés

Anyukám leszúrt, mikor az egy éves fiam kezében meglátta a desszertvillát... gondoltam gyakorol és sokaknál olvastam, hogy villát adtak a gyereknek, hát odaadtam.

Most össze vagyok keveredve, való vagy nemvaló a villa a gyerek kezébe?


2011. márc. 9. 13:23
 1/7 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyen az a villa. Ha nagyon hegyes, akkor nem való. Ha olyan, amivel nem tudja megszúrni a száját, kezét, akármilyét, akkor nincs gond. Vannak babavillák is.

Sajnos az én kisfiam eléggé szeleburdi, desszertvillát nem merek a kezébe adni, inkább csak a saját műanyag babavilláját.

2011. márc. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

hát sztem gyereke válogatja. amelyik megérti, hogy mit lehet és mit nem a villával, annak simán.

de ez sokmindennel így van. én a kislányomat akármilyen apró dologgal már 11 hósan is felügyelet nélkül hagyhattam játszani, mert nem vett semmit már akkor a szájába, vki ezt még 2 évesen se teheti meg. szóval sztem ha a kisfiad megérti hogy miylen veszélyes műveleteket ne csináljon a villával, akkor nyugodtan add neki oda.

2 éves 2 hónapos kislány édesanyja

2011. márc. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A fiam is kb. 1 éves volt, mikor szintén desszertvillával adtam neki a bababolognait, és azzal ő még ügyesebben tudta enni ezt a nem pépes ételt, mint kanállal. Ezután többször próbálkoztunk a kis desszertvillával az ilyen szilárd felszúrós ételeknél, és meglepően ügyesen használta, egyáltalán nem szúrta meg magát.

Az én anyósom is csodálkozott először, hogy villával? És én is itt olvastam egyre többet, hogy villával.

Szerintem olyankor, mikor ott vagy, is figyeled, hogy eszik, miért ne lehetne?

Úgyhogy szerintem nem is fogok venni műanyag ilyen meg olyan babavillát, már a babakanalakat sem nagyon használjuk, a teáskanál a nyerő. És a tortavilla a maga pici 3 ágával szerintem is megfelelő a kicsiknek.

2011. márc. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom, nem vasvillát adtál a kezébe... :)


Evéshez adtad, nem a délutáni rohangálás közben nyomtad a kezébe. Így meg fogja tanulni, hogy a villa evőeszköz, tehát evéskor használjuk.

Vannak szeleburdi gyerekek, akinél óvatosabban kell bánni, mert annyira lelkesek, hogy tényleg megszúrhatják magukat, de ha te azt látod, hogy ügyesen, szépen eszik vele, miért is vennéd el?!

2011. márc. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A villával nem hadonászik, azzal eszik, ezért hagyom neki.

Gyerek villája van.

Ollót, kést egyedül nem foghat meg. De a konyhában segíthet vagdosni, ha én vezetem a kezét.

2011. márc. 9. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

én villát egy évesen

ollót kétévesen adtam neki


kést nem.

2011. márc. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Azt az ollót odaadtam neki, ami babáknak való, le van kerekítve a vége, de csak olyan 2 éves kora körül. Meg azt a kést, amelyikkel véletlenül sem lehet vágni, csak kenni.Az a recés, ami olyan, mint a bot, nem is kés.
2011. márc. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!