Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy három hónapos babát...

Egy három hónapos babát milyen játék szórakoztat?

Figyelt kérdés
Kicsit unom már a csörgő-zörgők rázogatását, de szerintem ő is. Minden apró ötlet érdekel! Nem arra gondolok, hogy mit lehetne neki még venni, hanem arra, hogyan játsszak vele.
2011. márc. 9. 21:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Mi játszottunk vele tipikus kisbaba játékokat, mint pl. a kerekecske-gombocska, stb., puszikáltam a hasát és nagyokat nevetett, a talpait meg a kezeit tapsiztattam, ezeken is nevetett.
2011. márc. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

[link]



Egyébként szerintem ő még nem unja a csörgőrázást :) Ha nyafog, az más miatt van.

2011. márc. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

nálunk a babaszőnyeg jött be. Ha tehetitek, akkor vegyetek, amelyre több dolgot lehet felfüggeszteni, majd figyeld meg, hogy mennyit gyakorol, hogy elérje. HAson is jó, mert csörög, zörög, esetleg több féle anyagból van, így azt markolászhatja...stb.

azért is írtam a kérdésed ellenére, hogy ilyen jó lenne neki, mert szerintem szüksége van arra is, hogy maga fedezzen fel dolgokat, illetve elfoglalja magát. Persze kell vele foglalkozni, lehet énekelgetni, kézben hintáztatni, de meggyőződésem és tapasztalatom is az, hogy a babák nagyon jó elszórakoztatják magunkat, ha anya és apa ezt hagyja. Tehát ameddig elnézelődik, vagy leköti a figyelmét egy-két dolog, addig ha még figyeled is, ne zavard meg ebben.

Egyébként az én lányom nagyon nézelődős volt, így vittem a lakás több pontjába, tettem ide-oda. HA éppen nem kellett semmit sem csinálnom, akkor szépen mellétepedtem, énekelgettem kicsit, a "Kerecske, dombocska" valóban jó játék a pociján, beszéltem hozzá, forgattam, hol hason volt, hol a hátán. De ennyi idősen szerintem egyéb külön szórakoztatni, hagyni kell, hogy ismerkedjen a külvilággal.

2011. márc. 10. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Utolsóval teljes mértékben egyet értek!

Játszószőnyegen volt/van az én fiam is sokat. 3 hónaposan már bőszen rugdosta a lábával az állatokat, sőt már a kezével is próbálta fogni. És nem kellett mindig ott lenni vele, ezt egyedül is csinálta akár fél-egy órán át. Mára nagyon ügyesen, célirányosan fogja a dolgokat, és ügyesen forog is, hason is nyúl a játékokért. Mi is szoktunk csörgőzni, de csak az nem hiszem hogy fejleszteni tudja őt tovább.

A másik, amit nagyon szeret, a hinta. Onnan rálát szinte az egész lakásra és míg én takarítok közben beszélgetünk, énekelünk. Ő pedig gagyogva válaszol. Vagy babazenét hallgatunk, arra néha be is alszik.

És a fő kedvenc a bábozás. Mi ezt kézre húzható elvileg fürdőkesztyűnek készült bábokkal oldjuk meg! IMÁDJA! Fülig ér a szája, esténként Apa szokott neki játszani, vam malackánk, micimackónk, mickey egerünk. Mindegyiknek megvan a maga kis dala, pl. mickey egér mindig angolul énekel és beszél.

2011. márc. 10. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!