Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen módszerrel lehet...

Milyen módszerrel lehet leszoktatni 1-1.5 éves gyereket a hisztizésről?

Figyelt kérdés
Kislányom ha nem kap meg valamit vagy nem az történik amit ő akar elkezd hisztizni...már teljesen kiakaszt....legutóbbi hisztijénél (épp 2 perce) betettem a kiságyába ..ez lett a "bünti"és addig ott marad amíg lenyugszik...de nem tudom hogy megérti-e a dolgot hogy ha hisztizni fog bekerül az ágyába bünti ként...Vagy Ti milyen módszerrel próbálkoztok ?? Nem akarom hogy ezt csinálja...Ha kiveszek a kezéből valami olyat ami abszolút nem neki való akkor is elkezd visítani, ha kicsit is nem az van amit elgondol már visítás van...Mit tegyek???
2011. márc. 10. 08:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Én az ágyát nem mertem erre "használni", nehogy azt higgye, hogy ha alvás van, az büntetés.

Épp tegnap volt 17 hónapos kisfiamnak egy ordenáré hisztije, egy tollat nem engedtem neki, hogy szétszedjen. Földhöz verte magát, rugdosta a játéktárolóját, és földhöz vág ilyenkor dolgokat. Kézen fogva bekísértem a szobájába, megmondtam neki, hogy addig maradjon ott, amíg nem tud normálisan viselkedni, és rácsuktam az ajtót (ez volt az első, eddig csak behajtottam az ajtót, most rá is csuktuk). Ordított, kiabálta, hogy ajtó, ajtó. Párom odament, kinyitotta az ajtót, kérdezte tőle, hogy tud-e már viselkedni, de csak folytatta a hisztit. Ajtó visszacsuk. Mikor hallottam 2 perc múlva, hogy alábbhagyott a hisztije, odamentem én, kinyitottam az ajtót, leguggoltam hozzá a küszöbnél, átkaroltam, simogattam a hátát, megpuszilgattam, és nyugodtan, halkan, nagyon nagy szeretettel a hangomban elmondtam neki hogy nagyon szeretjük mindketten, de ez nagyon csúnya viselkedés, butaság, és ilyenkor haragszunk rá. Látni kellett volna, ahogy hüppögve a vállamnak nekidöntötte a fejét, mint aki bocsánatot kér. A hisztit teljesen abbahagyta, és egy perc múlva már vidáman mutogatta a szőnyegén az autókat, mintha mi sem történt volna.

Most ezt a vonalat fogom továbbvinni, kíváncsi leszek, mennyire lesz hatással rá. Állítólag 2-3 ilyen alkalom, és utána elég lesz már csak megkérdezni tőle, hogy akar-e a szobájába vonulni? Majd meglátjuk...

2011. márc. 10. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen esetben odaviszek neki valami mást és cserélünk, nem "veszem el", és kb. mindennel ez van, ha oda megy, ahova nem szabad megfogom a kezét és elsétálunk onnan "hol van a cica, gyere nézzük meg", nekem minimálisan elégedetlenkedik, bár ugye minden gyerek más :)
2011. márc. 10. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
76%

leszoktatni, haha. az elején vagytok. :)

én nem csinálnám ezt a bezárás dolgot, főleg nemekkora gyereknél, nem érti még egész egyszerűen, számára itt nincs ok okozat. egy 2 évesnek talán már el tudod magyarázni, hogy most azért jövünk ide be, hogy lenyugodj, de egy mésfél évesnek ugyan nem. röviden: ha hisztizik, meg kell próbálni elterelni a figyelmét valamivel, ha semmiképp nem jön be, akkor meg hagyni kell, és ha látod, kicsit lecsillapodott, akkor röviden elmondani mi volt itt a bibi. amit törhet zúzhat azt hadd, amit nem, azt ell kell tenni az útjából, és anniy. mást nem üthet, saját magát verheti, úgysem okoz magának komoly kárt. a legfőbb szerintem a türelem, és az hogy beláttassuk vele hogy mi a következménye annak amit tesz. tehét nem simén megbüntetni, hanem ha pl. dobál valamit, akkor felhívni a figyelmét, hogy ha dobél, akkor eltörik a játék. akkor majd jobban fog vigyázni, hogy legközelebb ne azon töltse ki a mérgét. szóval megakadályozni, amit muszáj, és nem hagyni, és amit meg kell tenni azt meg kell tenni, de mindezt gyengéd erőszakkal. később majd, teszem azt 2 évesen, amikor direkt szegül ellen, nem csak azért mert mérges h valamit nem lehet, hanem hogy próbálhgassa merre háény méter, akkor már lehet kevésbé gyengéd erőszakkal, pl. nem akar jönni öltözni, szólok egyszer, majd mégegyszer, megmondom, ez az utolsó, ha nem jön, akkor fogom és elkezdem erőszakkal öltöztetni, felőlem visíthat rúghat amit akar. egy idő után abbbahgyja, mert úgyis látja hogy felesleges. én amúgy a mai napig nem szoktam megbüntetni, mert hiszen jogos a hiszti, egyszerűen láttatom vele, hogy amit nem lehet azt nem lehet és slussz. valamint amit már mondtam hogy ha valami hülyeséget akar csinálni, megmondom neki, rendben drágám, csináld, de akkor ez meg ez fog történni (leesel, összetörik és nem veszünk másikat, vásárlásnál ha tovább rohangálsz összevissza és nem jössz mellettem beülsz a kocsiba stb).nálunk így ment, megy és nagyon jól működik, a kislányom nem nagyon hisztis, pedig akarat az van bőven.

2 éves 3 hónapos.

2011. márc. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Szerintem viszont megérti, hogy mi van... épp ma délelőtt kezdett volna megint hisztizni valamiért. Kérdeztem tőle: szeretnél bemenni a szobádba? Válaszolt, hogy NEM, és abba is hagyta a hisztit. Meg is lepődtem rajta.

Egyébként 340 szót használ már, nem hiszem el, hogy ne lenne annyira értelmes, hogy ne értené meg, mit mondok neki...

2011. márc. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
53%
az egy dolog hogy megért ilxyenet hogy bemenni a szobába, és minden. ezt persze hogy megérti. de nem fogja fel az összefüggést, ergo tök hatástalan mint büntetés, vagy mint kezelési eszköz. persze ha az a célja valakinek hogy egy marionettet neveljen, akkor biztos jó eszköz. elég megemlíteni hogy mész a szobádba! és csöndbe marad. az ms kérdés, hogy foglama nem lesz hogy most ez miért van. mindegy, én adtam egy tanácsot, azon felül mindenki úgy csinálja, ahogy neki tetszik.
2011. márc. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Majd meglátjuk.
2011. márc. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

off: pont 340 szót használ?nagyon ügyes ...

Az én fiam is nagyon kis hisztis, én azt szoktam csinálni,hogy elterelem a figyelmét,hogy ne is lovalja bele magát a hisztibe-így megtanulja,hogy hamar túllegyen a frusztrción, és elkerülöm mind a büntetést,magam felidegesítst,elkifurdalást,hányásig való üvöltést...

2011. márc. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Igen, illetve egész pontosan 345-öt. Jegyzetelem. :)
2011. márc. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
jahát ha valakinek zseni gyereke van akkor természetesen egészen más a helyzet :)
2011. márc. 11. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem kell gúnyolódni, egyetlen szóval nem mondtam, hogy zseni... sokat beszél, és sok mindent megért. De ha ez zseniség, akkor rendben, legyen zseni.
2011. márc. 11. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!