Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem akarja meginni a tápszert....

Nem akarja meginni a tápszert. Mit adhatnék neki?

Figyelt kérdés

13 hónapos a lányom és eddig szopizott, vagyis még mindig, csak kevésnek érzem nagyon a tejem, 3 alkalommal szopik még, de reggelre is annyira kevés van, alig keményedik meg a mellem, sőt inkább lötye nagyon. Mintha nem is lenne benne tejcsi. Ma este is így éreztem és adtam neki tápszert, próbálkoztam, mert sajnos nem kérte. Csak mosolygott rá, és rázta a fejét, adta volna nekem, hogy én igyam meg. :D

Viszont tényleg nem nagyon volt a mellemben. Esélytelen hogy megigya, mert még nem is ivott ilyet?Az első hetekben néha kapott, de az már rég volt. Cumisüvegből vizet szokott inni. Adjam neki másból, pohárból? De szerintem úgy sem fogja elfogadni, mert amikor valamire rázza a fejét és összeszorítja a száját az bizony nem kell neki és nem fogja megenni, meginni.

Tehéntejből, fele víz, fele tej, készíteni szoktam neki tejbegrízt, lehet inkább azt kellene már adnom neki, mondjuk kakaót, vagy tejcsit cukorral? Tanácstalan vagyok.

Egy biztos az anyatej kezd elfogyni, mivel eddig cicin altattam el sokat dudlizott, ezért volt sok tejem, mert cumizta akkor is ha már félig aludt és ez fokozta a tej termelődését. De már 1 hete önállóan alszik, muszáj volt, mert állandóan felkelt éjjel szopni.

Mit tanácsoltok?


2009. febr. 19. 21:08
 1/7 anonim ***** válasza:
próbáld meg a Sinlacot pépesre hígítva kis gyümivel amit szeret. Kiskanállal adhatod neki.
2009. febr. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

13 hósnak muszáj még tejciznie? Ez nem kötekedés, tényleg nem tudom...

Esetleg próbáltad tejpéppel? Néha az én 7 hósomnak sem kell semmilyen formában, ilyenkor anyatejjel csinálok tejpépet és úgy megeszi! Esetleg próbáld ki! (nestlé rizses pépet használunk, cukormentes)

2009. febr. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Nem szereti a tejpépet.

A sinlac micsoda?

2009. febr. 19. 21:37
 4/7 anonim ***** válasza:

első vagyok. szentjánoskenyérmag alapu tej és allergiamentes pehely állapotú szer. finom édes ize van. irasd fel orvossal mert huzós az ára. hat hónapos babámnak este hat kanállal adok és alszik reggelig.

ide is beirhatod a keresőbe hogy Sinlac és kidob sok kérdést-választ.

2009. febr. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2. vagyok. A sinlac is tejpép, csak nem tej alapú, nem is csak rizs, hanem rizs+ szentjánoskenyérmag.
2009. febr. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Nekem 6,5 hónapos a fiam. 2,5 hónapos korától kínlódunk a tápszerrel.Már a7.-nél tartunk.Csak éjjel eszi 2x.Szerintem nem baj,ha ekkora gyerek,mint a tied már nem eszi a tápszert.Főleg,ha szépen fejlődik.A védőnő,doktornő is mondta,hogy már nálunk sem gond.Én a tápszerbe kakóport,fruktózt,gyümölcsöt,tejpépet szoktam keverni.
2009. febr. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Én nem kaptam tápszert sem bébikaját!mindig azt ettem amit a családom többi tagja levest darálva meg ilyeneket 1 évesen kolbászt majszoltam!!!!És élei itt vagyok!

175 cm magas és 80 kg!

2010. ápr. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!