Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan zajlik 1-1 napotok 8...

Hogyan zajlik 1-1 napotok 8 hónap körüli babátokkal?

Figyelt kérdés
2009. febr. 19. 22:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Este fél 9-től alszik reggel 8-fél 9-ig.Néha ébred egyszer éjszaka de ritka.Tiszta pelus, átöltözés, reggeli.Játék egy kicsit egyedül, amíg rendet rakok, majd velem.Utána ebéd főzés ha van kedve kimászik utánam a konyhába, vagy eljátszik egyedül.Ha elkészültem csatlakozok hozzá és játék együtt.Délben ebéd, majd másfél-két órát alszik (délelőtt már nem alszik).Ha felébredt megint játék, vagy átnézzük az anya taníts engem c. könyv "feladatait".Uzsonna után sétálunk minden nap 1-2 órát, és utána megint játék labdázunk, vagy fényképeket nézegetünk stb.Szerencsés vagyok, mert minden házimunkát el tudok végezni mellette a porszívózást egyenesen imádja, a vasalásnál meg bebújik a vasalódeszka alá amíg nem végzek és addig onnan nézelődik.8.5 hós kisfiú anyukája
2009. febr. 19. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Reggel 6 körül ébred, ilynekor átrakom közénk az ágyba és szopizik majd visszaalszik kb. fél 8- 8ig. Majd pelus és ruha csere aztán megyünk a nappaliba és beteszem a pihenőszékébe. Ő ott játszik vagy a mesét nézi a te-ben mig én reggelit készitek. Délelött 11 ig kb. játszunk meg amit tudok házimunkát elvégzek. (sajnos nem szeret egyedül lenni igy nem nagyon van idő másra) aztán alszik úgy fél-háromnegyed órát.

12:00-12:30 körül ebéd majd játszik egy kicsit egyedül és öltözünk megyünk sétálni. A séta 2-3 órát is eltart mert közben benézünk a mamáékhoz is meg az unokatesókhoz is mert szerencsére közel lakunk egymáshoz. Hazafelé bevásárolunk. természetesen séta alatt is alszik oda és a hazafelé úton is.

Mikor hazaérünk akkor uzsonna majd közös játék és várjuk apát hogy hazajöjjön. Mikro a férjem hazaér kb. 5 körül akkor ő játszik vele vagy tévéznek, ilyenkor én tudok vacsorát késziteni vagy egy hoszabb pihsentető meleg fürdőt venni.

Este 7 kor fürdés-masszázs utána még egy kis kúszás- mászás és vacsora. Ha nagyon fáradt akkor vacsi után rögtön alszik ha nem akkor addig "nyúz" minket mig bele nem fárad és el nem alszik.

Hát ez lenne egy átlagos napunk mikor nincs semmi programunk és nem megyünk sehova.


Üdv: 7 és fél hónapos kislány anyukája

2009. febr. 19. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Szia! Ez nagyon kedves, köszönöm, hogy leírtad.

A mi napunk nagyjából:

Reggel 7-8 körül kel, szopizik majd leteszem a játékaihoz, míg én iszok 1 kávét, bekapcsolom a mosógépet és egyéb. Utána "beszélgetek" vele, megnézzük hol vannak órák a házban, merre vannak lámpák... 10 és fél 11 körül elálmosodik, ekkor alszik fél órát. Mire felébred, legkésőbb 11 elkészítem a tízórait neki, gyümölcs keksszel. Utána irány a konyha, szinte mindig kimászik utánam, akár 1 órát is elvan körülöttem, míg készül az ebéd. Közben beszélek hozzá és mindenfélét adok a kezébe (egyik kedvenc a nyújtófa - bár fogalmam sincs mi tetszik neki benne). 2 és fél 3 között együtt ebédelünk apával. Miközben mi eszünk, őt is megetetem a saját főzelékével. Ebéd után séta. Ekkor alszik 1 órát, néha másfelet. Mikor hazaérünk mindig jó a kedve, apa is sokat játszik vele. Tapsolunk, integetünk, táncolunk, újabban puszit küldünk - ezeket gyakorolja. Attól függően mennyit aludt ebéd után van hogy fél 6 körül alszik fél órát. 6 óra után tejpépet kap, többnyire gyümölcsöset. Este mindig énekelünk, tornázunk. fél 8-8 között pancs, majd szopi és már alszik is. Néha felébred még éjjel, ilyenkor szopizik kicsit és visszaalszik.

2009. febr. 19. 23:32
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettőtöknek!!!:):):)
2009. febr. 19. 23:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!