Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért fordultam ki teljesen...

Miért fordultam ki teljesen önmagamból? Tudna segíteni valaki? Részletek lent.

Figyelt kérdés
Mindig is két gyereket szerettünk volna, a kicsi lassan egy hónapos lesz, alig két év a korkülönbség, ezt is így szerettük volna. Azonban már az első két hét után kezdett rajtam eluralkodni az az érzés, hogy nem vagyok képes két gyereket ellátni, nevelni. A két évessel már olyan szépen kialakult az életünk, nyugi volt, játszottunk sokat stb., és most minden a feje tetején. Tudom, ez természetes, tudtam, hogy nehéz lesz, de az utóbbi pár napban teljesen padlót fogtam. Arra gondolok mindig, hogy ezentúl két gyerekre kell maximálisan figyelni, sokkal több törődés, odafigyelés, oviba, suliba járatás stb., és úgy érzem, én erre nem leszek képes, nincs hozzá erőm. Miért érzek így? Miért vagyok ilyen kegyetlen, hogy ezeket gondolom? Ki fog rajtam segíteni, hogy ne forduljak be teljesen? A férjem egyébként nagyon rendes, mindenben maximálisan számíthatok rá, a nagyobbik gyerkőc is imádja, idehaza sokat segít. Kérlek, ne ítélkező sorokat írjatok, hanem esetleg tapasztalatot, vagy valamit, ami segíthet!!!
2011. márc. 10. 20:05
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem még csak 1 babám van, 5 hónapos.Anyukám azt mondta, hogy 2 gyerek nem sokkal nehezebb, hanem sokkal sokkal sokkal nehezebb!!!Nehéz megtanulni megosztani a figyelmet, nehéz a 2 gyereket ellátni...de azt mondta bele lehet jönni, végül is 5 gyereket szült:))Szerintem biztos természetesek ezek az érzések, még nagyon az elején vagy a picivel!!

Nekem meg sokszor olyan érzéseim vannak, hogy hogy fogom csinálni mikor lesz 2. baba, mert most is sokszor kivagyok, pedig csak 1 van:)

2011. márc. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Átérzem a gondodat, ezen én is átmentem. A kicsi 3 hós, a nagy 3 éves. Kb 1,5 hónap volt a necces, utána eldöntöttem, változtatok. Én úgy kérek segítséget a családtól (férjem és anyumék), hogy a kicsire hétköznap vigyázzanak heti 3-szor 1,5 órát, addig csavarogni, vagy jáátszóházba megyek a naggyal, hétvégén pedig a naggyal és a férjemmel megyünk el hárman kb 2 órára.

Ezen kívül a kicsivel és a naggyal hármasban minden nap megyünk sétálni. Én a bezártságot nem bírtam, mta kiszabadultam sokkal szebb az élet.

Amúgy el kell hinned magadról, hogy képes vagy rá, tuti, hogy menni fog. Szerintem addig nehéz, amíg a kisebb kb 2 éves nem lesz, ha már tud beszélni, járni, kijöttek a fogai stb, minden könnyebben megy.

Fel a fejjel, ilyen dolgokon csak a jó anyucik gondolkodnak :)

2011. márc. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Bea24 ***** válasza:
Szia! 100%-ig megértem a a jelenlegi lelkiállapotod és gondolataid, nagyon nem könnyű az eleje, de túl leszel rajta. 2 gyermekem van, egy 19 kislány és egy 6 hós kisfiú. Szóval alig egy év van köztük. Mikor még terhes voltam, csak arra gondoltam milyen aranyosak lesznek és mennyire szeretik/szeretjük majd egymást. Hát a valóságban elég kemény a dolog, legalább is az eleje "nagyon". A kislányommal meg volt a napirend, alvásidő...stb. és mikor a pici megszületett, minden, de minden felborult.Voltak zűrös gondolataim, nem részletezem, de ezek teljesen normálisak, amíg csak gondolatok. Éjszakai kelések, ismét szoptatás, sírás, fáradtság, iszonyat kivoltam. Ráadásul állandóan a cicimen volt, a nagyobbikra nem volt időm, pedig még jobban igényelt engem. Teljesen ki volt, hogy hogy kerül ide ez a baba, éjszaka ő is felébredt, mikor felsírt, teljesen ki volt, lefogyott, nem evett és annyira lelkifurdalásom volt. Szóval nem ecsetelem, mert ebben a helyzetben vagy most, de kérlek nyugodj meg, mert minden kialakul, össze szoktok és lesz újra napirend. Nálunk most a kisfiam 6 hós és kialakult a napirendünk, imádják egymást, már kezdenek játszani, a kislányom is elfogadta, anyáskodik felette. :) Már nem ébred fel éjjel, de a kisfiam is átalussza az éjszakát. Nappal délután együtt alszanak 2-3 órát. A családból van segítségem, de ha úgy alakul, hogy nincs, mindent meg tudok és te is mindent meg fogsz tudni oldani. Azt tanácsolom, hogy minden nap szánj a nagyobbra egy kis időt, amit csak vele töltesz, hogy ne érezze azt, hogy csak a picivel törődsz. Próbálj meg mindent egyszerre csinálni, etetés, fürdetés, altatás, ha nagyobb még pelenkás, akkor azt is, mert különben belezizzensz. Ha gondolod írj privit.
2011. márc. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

hát nem foglak elítélni, mert én az első babánál is azt éreztem, hogy széthullok, egyszerűen nem vagyok képes erre a feladatra. aztán szerencsére nem nekem lett igazam:-)))

ha hiszed, ha nem, ez bizony a hormonok játéka, nem került el a szülés utáni depresszió, nem csak az első babánál lehet az anyának ilyen "nyavajája"

Először is ne érezd magad kegyeltennek, meg ilyesmi. amiket te most gondolsz, érzel, nem te vagy. Hogy ki fog segíteni? ha néhány hét alatt nem javul a helyzet, egy jó pszichiáter segít a bajodon.

a maximumból meg le kell adnod kicsit. ez nem azt jelenti, hogy hagynod kell, hogy a nagyobbnak baja történjen, amíg éppen a kicsivel foglalkozol, hanem nem próbálsz meg mindent tökéletesen csinálni. ha majd nagyobbak lesznek hagyod, hogy önállóbbak legyenek, veszel egy határidő naplót, és beírsz minden szakkört, edzést, farsangot meg kirándulást, és szépen minden napot megszervezve végig csinálod. Hozzáteszem az fog majd erőt adni, amikor majd látod, hogy ők hogyan néznek egymásra, hogyan játszanak együtt...stb. most biztos rázós lesz egy darabig, de azért még nem kellene szülés után pár héttel azzal foglalkoznod, hogy mi lesz az ovival, sulival. lehetőleg akkor már egyiket sem kell tisztába tenni, etetni, az is lehet, hogy elmondják, hogy mi bajuk van, és nem utolsó sorban alszanak éjjel, így te is kipihent leszel, nem úgy mint most:-)))))

Biztos menni fog! kívánom, a legjobbakat.

2011. márc. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mintha csak magamat olvastam volna. 20 hónap van a két gyerek közt, én akartam, nagyon vártuk mind a két gyereket. Az első gyermek szinte az első perctől aludt éjjel, kb fél órát volt fent, evett, vissza is aludt, 3 hónapos korától ezt is elhagyta. 3 hónapos korától tökéletes napirendje volt, mellette elvégeztem a mérlegképes könyvelő tanfolyamot.

Aztán jött a második. Azt mondják, vele már könnyebb, mert anyuka rutinos, a gyermek is megszokja, hogy nem ő a világ közepe. Hát, nálunk ez nem így volt. Nem tudott szopni, máig sem tudom miért. Szó szerint egész nap szoptattam, a lányom meg a tévé előtt zombult. Éjjel 3 hónapos koráig 3-4 órát fent voltunk, nappal 7-kor kelt a nagyobbik lányom. Kb napi 3-4 órát aludtam hónapokig.

Ja, és a fiam 8 hónapos koráig nappal nem aludt egyáltalán.

Én is százszor elátkoztam magam, hogy miért nem vártunk még. Bár ki gondolta, hogy ilyen problémás lesz? Szerencsére a lányomon látványosan nem mutatkoztak az anyahiány jelei, de sajnos folyton a tévé előtt ült, tele voltam lelkifurdalással, hogy pocsék anya vagyok. Én irigylem azt, aki le tudja passzolni a nagymamának a nagyobbat, én nem tudtam. Ja, és a férjem este 10-kor ért haza a munkából.

Míg az első gyermekkel soha nem voltak ilyen gondolataim, a másodikkal az öngyilkosságot fontolgattam. Végül a férjem felmondott, és elment egy nyugisabb munkahelyre, már 4-kor itthon volt, amit azóta már százszor megbántam, mert az a cég már azóta csődbe ment, és azóta munkanélküli. Maradtam volna nyugton, mi?

Na, ezzel nem dobtalak nagyon fel, ugye? Ne haragudj, csak azért írtam le, hogy lásd, nem vagy egyedül.

Én is csak azt tudom mondani, hogyha teheted, kérj segítséget. Próbáljatok kimozdulni, akár a gyermekekkel együtt is, a változatosság feldobja az embert. Most már jön a jó idő, itt a hosszú hétvége. Menj el kozmetikushoz, tornászni, csináltass új frizurát!

És kitartás, csak az eleje a nehéz, elmúlik ez is hamar.

2011. márc. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Bocs az offért kedves kérdező.De tudd,nem vagy egyedül.Nekem 20 hó van közöttük.A pici most 2 hónapos.Hát nem egyszerű.Pláne úgy,hogy egyáltalán nincs segítségem.A férjem reggel korán megy és kb csak este 6-7 között ér haza.Most pár hetet szabin volt,de jövő héten kezdődik a munka Neki,úgyhogy nem is tudom mi lesz.Én most arra törekszem,hogy legalább délben együtt aludjanak(mint pl most is) és így van 1-2 óra szabadidőm.Addig csinálom a háztartást vagy pihenek.Szerintem ha bejön a jobb idő és ki lehet mozdulni( nem kell millió réteg ruhát ráadni a gyerekekre...)akkor már könnyebb lesz.Engem ez a téli bezártság viselt meg.Az első 3-4 hétben nekem is fura gondolataim voltak..de már egyre jobban vagyok.Kitartás és hidd el bele fogunk jönni.Minden jót!!!
2011. márc. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!