Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tennétek? Olvassátok el?...

Mit tennétek? Olvassátok el? Fontos.

Figyelt kérdés

18 évesen lettem terhes, 19 lettem mire szültem. Azóta 14 hós a kislányom, imádom szeretem. Az apukájával is nagyon jól kijövünk, imádja a lányát. Az anyagi helyzetünk nem valami rózsás, én gyest, családit kapok a baba után, plussz mivel suliba járok magam után is csp-t és árvaságit. Még van egy és fél évem a suliból, és így is nehéz a kislányom mellett szakmát tanulni+gyakorlatra is járni (érettségim már van), a párom szoc. segélyen van, a kamionos jogsit csinálja az oft-n keresztül ingyenesen.

Csak most közbejött egy kis dolog: TERHES LETTEM. Pedig gyógyszert szedek, csak közben beteg voltam és lehet h a másik gyógyszer legyengítette a hatását.

Ti mit tennétek? Megtartanátok? Egy babót is nehéz eltartani, és a sulival is mi lenne? De viszont egész életemben lelkiismeret furdalásom lenne. Segítsetek.


2011. márc. 10. 20:22
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
79%
Én csak magamból indulhatok ki, neked nem adhatok tanácsod, de szerintem egy élet olyan, amit soha nem lehet pótolni. Én biztosan megtartanám. Az iskolát lehet később is pótolni, de ezt nem.
2011. márc. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
76%
Én sem tudok tanácsot adni, ilyenben más nem is dönthet helyetted. Viszont most már, hogy van egy kislányom (lassan egy éves lesz), látom, milyen szép, mennyi örömöt ad, milyen csoda, ahogy fejlődik, nem tudnék abortuszra menni soha az életben. Ha nehezen is, de felnevelném... Tényleg nem akarok semmit a "szádba adni", mert nem ismerem igazán a helyzeted, de én úgy érzem, hogy nem lenne olyan helyzet, amikor nem tartanám meg a babámat... Minden jót kívánok Nektek!!!
2011. márc. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
20%
en nem tartanam meg...fiatal vagy es a szitudban mar az is szep hogy tisztessegesen nevelsz 1 gyereket ami nem konnyu. ha elveteted akkor valoban szenvedni fogsz egy ideig de hidd el hogy tul leszel rajta plane ugy hogy mar van egy gyonyoru gyereked...par ev mulva ha ugy gondoljatok meg bevallahattok 1 babat de ebben az allapotban felelotlensegnek tartanam mert ezzel csak "nyomoritanatok" a mar meglevo nehezen kialakitott eleteteket...kivanok neked es a parodnak nagyon sok kitartast es tovabbi jo sok tanulast aztan a vilag benepesitesevel meg varjatok egy kicsit
2011. márc. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Mármint akkor lenne lelkiismeret furdalásom ha elvetetném
2011. márc. 10. 20:33
 5/26 anonim ***** válasza:
82%
Egyetértek az előttem szólóval! Ha egy babát már sikerül szeretetben nevelnetek, biztos menni fog 2-vel is! Pár év múlva,lehet annyi pénzetek lesz,amennyit el sem tudtok majd költeni,de egy picuri,aki nem lehet veletek, egy életre fájdalmat okoz majd nektek! Mindíg az eszetekben lesz,hogy pont most kezdene járni, most menne oviba... Én is baba mellett járok egyetemre, a kórházban írtam a szakdolgozatomat,szülés után 4 órával:D De SOHA semmiért,és senkiért nem adtam volna oda a gyermekemet. Hiszen te is tudod anyaként,hogy a gyermek leginkább szeretetre vágyik,amit bármikor megadhatsz neki... És ne légy büszke segítséget kérni a környezetből,biztosan vannak akik szívesen segítenek neked. Ha gondolod írj privit! Mi
2011. márc. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
33%
24évesen szültem, de nem volt meg a kellő munkaviszonyom, férjem melózik. én is csak gyest+családik kapok, +amit apa keres. albérletben lakunk... éppenhogy kijövünk egy hónapban, néha kölcsönnel :S nemrég volt terhesség megszakításom :( sajnálom, de 100%ig biztos voltam benne h ez a helyes döntés, mert a fiamnak amit lehet meg szeretnék adni! és így is csak használt holmijai vannak :(
2011. márc. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
75%
Én is csak magamból tudok kiindulni.Soha nem tudnám elvetetni,bele halnék.
2011. márc. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim válasza:
71%
ha nehézkesen is,de fel fogjátok tudni nevelni őt is.elvetetni nem szabad egy kisbabát sem,mert az gyilkosság,éppen olyan mintha most odamennél valakihez és leszúrnád.már minden szerve ilyenkor ki van alakulva,ezután csak fejlődni fog,ugyhogy nem szabad.
2011. márc. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
32%
Könyörgöm a 21. században élünk! A számítógép meg az internet már nem luxus! A kérdésedre nehéz válaszolni. Nem mondhatom, hogy tartsd meg, mert nagyon nehéz helyzetben vagytok, de azt sem, hogy vetesd el, mert ő már egy élő ember. Kívánom, hogy úgy dönts, ahogy a legjobb nektek. (bocsánat, hogy nem tudtam segíteni a hozzászólásommal, de az "internetes" választ nem tudtam szó nélkül hagyni).
2011. márc. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
42%

Könyörgöm a 21. században élünk! A számítógép meg az internet már nem luxus!


Pont ettől van hányingerem, ahol ez már létfeltétel, inkább pusztuljon a gyermek, de én úgy élek,hogy mindenem meglegyen! Persze,hogy nem luxus, de még ezek nélkül is van élet!!!!

2011. márc. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!