Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnak is sokat sír a babája?

Másnak is sokat sír a babája?

Figyelt kérdés
7 hetes a babám. Nappal alig alszik, eszik ,tiszta a pelus, volt pisi is kaki is. Evés után csak sír, akkor hagyja abba ha felvesszük és séta, azt se mondanám hogy fáj a hasa, mert ilyenkor nem sír.Olyan rossz hogy nem tudom mi a baja. Ha elmegyünk dokihoz akkor majdnem végig sírja az egészet, más babák olyan ügyesen elvannak, csendben. Mindig írják itt hogy az ő babájuk kiegyensúlyozott, nyugodt, alig sír. Már teljesen elvagyok keseredve, nem tudom mit tehetnék. Este mondjuk elég jól visszaalszik, de a nappalok nagyon nyűgösen telnek. Vagy bele kell nyugodjak, Ő ilyen és majd kinövi? Eleget eszik amúgy mert szépen hízik meg nő. Van elég pisis meg kakis pelus.
2009. febr. 20. 15:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Az én babámmal is voltak ilyen "problémáim".Ezt megkérdeztem a védőnőt,hogy ilyenkor mi a baja,amikor tudom,hogy nem fáj semmije,nem éhes,tiszta a pelus,stb...és mégis.Azt válaszolta,hogy Ők babák,és joguk van sírni,majd abbahagyja,kinövik egy idő után.Az én csemetém 2 hónapos elmúlt,de szerencsére már nem sír sokat,ezek szerint "kinőtte". :))) Az elkényesztetéssel vigyázz,mert én is megjártam,most szoktatom le róla,eddig csak a karomban aludt el,most már amióta próbálkozom,azóta szépen el alszik magától is.Kitartás!:)
2009. febr. 20. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor nem vagyok egyedül. Remélem hamar kinövi, úgy sajnálom szegénykét.
2009. febr. 20. 15:16
 3/13 anonim ***** válasza:
77%
Szia! Mi 9 hetesek vagyunk, és ugyanez. Én is el vagyok keseredve, és nem tudom miért van ez. Remélem idővel jobb lesz. A mai nap pedig egyenesen szörnyű.Csak kinn, a levegőn alszik, a lakásban 10 perceket. Egész nap kézben van. Még szerencse, hogy éjjel elvan.Mindenért sír,perceket van csak el a kiságyában, vagy a pihenőszékben. Olyan jó lenne olvasni, hogy másnak is ilyen volt, de idővel jobb lett.
2009. febr. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Ne aggódj! Figyeld a babád.

Nekem az segített, hogy leírtam mit csinál egy nap a gyerekem. Mi 7 hetesek vagyunk mint Ti. Próbáltam kihámozni megfejteni mit szeretne. A babáknak ilyen korban 4-4,5 óra kell nappal aludni hogy nyugodt legyen. Ezt el kell osztani arányosan. Nektek ez meg van? Az én fiam is ordított és nem tudtam miért. Hát azért mert fáradt volt. De úgy ordított hogy már néha ott voltunk a férjemmel hogy elvisszük orvoshoz. A megfelelő napi ritmus meghozta a gyümölcsét. Nekünk ez segített. De 4 napig csak figyeltem mire hogy reagál, mire hogyan sír.

Lehet hogy ez a baj. Remélem megtalálod a megoldást. Szerintem az a baja hogy fáradt, mivel írod hogy nem alszik nappal. Mi alszunk reggel ébredés után 1,5-2 óra múlva 1 órát. Délután 2-2,5 órát, és késő délután 0,5-1 órát. Nekünk bejött. Igaz mire el tudtam altatni és letenni kellett pár nap. Hozzá kell szoknia neki is. Egy könyvbe olvastam hogy a gyerek jelzései mit jelentenek. Mindent elmondanak csak figyelni kell. Tudom most azt gondolod mondani könnyű. Hidd el az első két nap azt mondtam megőrülök én nem tudok különbséget tenni sírás és sírás között. De egy hét után már kezdtünk ráérezni. Szerintem ne aggódj össze kell szokni a babával.

2009. febr. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Én babám is ilyen volt most három hónapos és kinőtte. Nem lehet, hogy fáradt azért sír ennyit? Nálunk az volt a gond sokszor, hogy nappal alig aludt és azért sírt folyamatosan. Vigyázz ezzel a kézre szoktatásra én is most szoktatom le, mert mi is folyton kézbe sétálgattunk vele mert csak akkor nyugodot meg. Lehet sok inger éri a babát, meg hát neki még nagyon idegen ez a világ. Kitartás!!! Nálunk most két hete kezd normalizálódni a helyzet.
2009. febr. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Igen, én se tudok különbséget tenni sírás és sírás között. Valószínű nem tud elaludni de nem tudom hogy altassam el. Ha kézben van nem alszik mert tetszik neki amit lát, viszont ha sokat van kézben akkor elkényeztetjük. Ha lerakom kicsit játszunk énekelgetünk azt is 5 percig tűri és megint kezdi a sírást.
2009. febr. 20. 15:27
 7/13 anonim ***** válasza:
96%
Nálunk is ugyanez volt a helyzet. Most 8 hónapos a babám és egy tündéri jó gyerek. És nekem bizony mindig kézben volt, egészen 4 hónapos koráig. Sosem hagytam, hogy sírjon. És nincs elkényeztetve. Mindig jókedvű, mosolygós és cseppet sem nyafka! Bírd ki ezeket a hónapokat, hidd el, jobb, ha nem hagyod sírni, hiszen ő csak ezzel tudja kifejezni, hogy szüksége van Rád. Majd később megtanulod, hogy miért sír, ne aggódj. Ja, és ha sokat van kézben, akkor jobban fejlődik az egyensúlyérzéke, izmosabb a háta, mintha feküdne, és a világ is sokkal érdekesebb abból a magasságból!
2009. febr. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
15:42-es válaszolónak nagyon igaza van!Én is kézben tartom a kisfiamat,akkor nyugszik meg,mert bizony van amikor sír,pl: ma!Most babakocsiban van,mert most ez a jó :) Szerintem sincs elkényeztetve ezzel,de én azért már kezdem leszoktatni róla,mert később nekünk lesz rossz. :)Már több,mint 6Kg,és 2 hónapos volt 13.-án.Gyönyörű,kiegyensúlyozott.Sokat mosolyog,nevet!Ez olyan jó érzés!:)))
2009. febr. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
A suttogó titkai könyvben hasznos tanácsokat kaphatsz. Nem kell mindent szó szerint venni, de nekünk bejött. Olyan módszer ami a baba igényeit veszi figyelembe. Nem kéri tőled hogy hagyd sírni a babát, de ésszerű praktikus tanácsokkal lát el. Például mi a lefektetésnél az ő technikáját használjuk és bejött.
2009. febr. 20. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szasztok!

Az én fiam is ezt csinálta 4 hós koráig,mondjuk ő hasfájós is volt.Most már kezd norm.állapot lenni,Sokat elvan a játszószőnyegen egyedül ,hintába is szóval kitartás!Én anno vettem a szőnyeget és azzal is le lehet kötni egy ídőre-semminél jobb: átmenetileg körforgó,szines dolgok.

2009. febr. 20. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!