Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miből tudtátok, hogy fogzik a...

Miből tudtátok, hogy fogzik a babátok?

Figyelt kérdés

Itt sokszor olvasom, hogy ez meg ez volt, amikor jött a foga...stb. Ti honnan tudtátok, hogy épp jön a foga?

A kisfiam 2 hónapos kora óta nyáladzik, gondoltuk biztosan 4-5 hónapos korára már kibújnak az első fogacskák. Nem így lett! Aztán 6,5 hósan elkezdett éjjel nyugtalanul aludni (előtte pissszenés nélkül átaludta az éjszakákat), 4-5 alkalommal nyöszörögve, sírva ébredt fel. Gondoltuk már biztos jön a foga! De nem! Most hetek óta nagyon duzzadt, alul-felül a fogínye, minden fogacska kirajzolódik! Most megint úgy gondoljuk mikor nyűgös, vagy rosszul alszik, hogy biztosan a foga! Mindjárt 10 hónapos! Mi 8 hónapja hisszük azt folyamatosan - a tünetek alapján,- hogy jön a foga! Ti ezt biztosan tudtátok, hogy épp a foga miatt nyügös, vagy nincs olyan nagy étvágya, rosszul alszik stb.?


2009. febr. 20. 16:52
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Biztosan nem tudhatjuk, hisz nem tudja elmondni a baba.

Vannak tünetek-és időszakok-melyek a fogra utalnak.

Attól, hogy néha fáj neki, még nem biztos, hogy ki is jön. Vannak napok, mikor fáj neki, aztán megnyugszik és nem fáj. Aztán megint fáj, és egyszer csak kibújik.

Lányom 1 hósan kezdett nyálazni, 2 hósan már tömött mindent a szájába és 7 hósan jött ki az első foga.

Mindenkinél másképp jelentkezik a fogzási tünet.Neked kell tudnod, hogy ez a "jelenség" már előfordult, vagy még nem , és akkor a foga lehet.

Lányom pl ma iszonyat nyűgös, még sosem volt ilyen, nem tudom lecibálni a cicimről-na neki ez fog, méghozzá egyszerre jön az 5. és 6...

2009. febr. 20. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Egyébként csak azért kérdezem, mert mi is gyakran mondjuk, hogy biztos a foga... csak, hát aztán fogacska még mindig nincs, immár 8 hónapja. Nem gondoltam, hogy ez ennyire sokáig tarthat! Mellesleg az bánt csak inkább, hogy mikor nagyon nyűgös (főleg éjszaka fordul elő), adok neki fájdalomcsillapítót, vagy bekenem az ínyét géllel, pedig nem tudom biztosan, hogy a fogfájdalom-e az igazi baja. Lehet, hogy sokszor feleslgesen "gyógyszerezem".:(
2009. febr. 20. 18:00
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem hogy feleslegesen gyógyszerezed. Nekünk az alsó kettő nagyon hamar kint volt (5,5hósan) ám jan eleje óta küzdünk a felső kettővel ami - hozzátok képest nem - de az előzőhöz képest igen nehéz 'szülés' lesz úgy tűnik, mert még mindig nincs kint. Rosszul alszik, ma nagyon nyűgös volt, sikongatott és nyomott a szájába mindent, ám alig akart enni valamicskét. Megvallom néha én is úgy vagyok vele, hogy most tuti a foga? Vagy más? Nekem azt mondta a barátnőm, hogy ha kenem az inyét akkor kicsit erősebben nyomjam meg neki, ha grimaszol, csücsörít, kinyílik a szem, jobban sír, stb. akkor tuti a foga. És ez jól működik. No meg aztán pirosodik az inye, nagyon kemény, ő is oda-oda nyúlkál... Higgyünk az ösztöneinkben :) Igen nagyon sokáig tarthat 1-1 fog, én sem gondoltam volna anno. Ja még valami, mi vettünk borostyánláncot kb 1,5 hete és ha hiszitek ha nem, nekünk bevált. Nyugodtabb, éjjel ha sikerül elaludni akkor hosszabbakat tud aludni felsírás nélkül és nappal is nyugodtabb, ajánlom nektek is, hátha jó lesz! www.borostyanlanc.hu Remélem hamarosan kibújik az a fogacska és utána már 'gyerekjáték' lesz a többi!!! KITARTÁS :)
2009. febr. 20. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!