Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon pici korkülönbséggel...

Nagyon pici korkülönbséggel született babák anyukái! Nehéééz?

Figyelt kérdés
Van egy 5 hónapos babucink és most csináltam egy terhességi tesztet ami pozitív..örülök neki!több szempontból is:egyszerre fognak felnőni,közel lesznek egymáshoz,nem lesz akkora a féltékenység(remélhetőleg),nem kell kétszer fogyókúrázni drasztikusan :)de! arra lennék kíváncsi,hogy ez hogyan kivitelezhető? a terhesség,a szülés egy pici babával,az ellátásuk...vannak tapasztalatok?nagyon kíváncsi lennék rá,mert nagyon nem vagyok nyugodt:) fél órája csináltam a tesztet!:)
2011. márc. 13. 06:43
 1/7 A kérdező kommentje:
a legjobban attól féltem,amikor még nem volt bizti,hogy nem a kislányom lesz az egyetlen kis szerelmem,és majd nem tudok vele annyi időt tölteni és nem tudok 100%-ban az övé lenni,amikor elkezd járni...terhes is leszek,biztos nem úgy fogom tudni csinálni,átélni mint egyébként...de most már nem nem is ez foglalkoztat,hanem hogy mire lesz szükségük:),iker babakocsi... milyen praktikák vannak? hasznos holmik amikre feltétlen szükség lehet?
2011. márc. 13. 07:24
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia!Először is gratula!Igaz nálunk hozzád képest rengeteg hónap a különbség köztük,kerek 16,de azért hozzá tudoki szólni. :-) Az lesz majd a nem egyszerű hogy a te nagyobbikod ponzt akkor fog tanulni járni amikor a legnagyobb hasad lesz,az nem lesz egyszerű,a hajlongás.Segitséged lesz?Az én nagylányom nagyszerűen megszokta hogy én nem emelem fel,nem is kérte.Mi is vettünk egy tesóbabakocsit,nagyon imádjuk,fantasztikus egy járgány(mellesleg nyáron eladásra kerül...)Ha lesz segitséged kibirható a dolog,az egész csak szervezés kérdése.
2011. márc. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszi a választ!segítségem?nem nagyon,külföldön élek..család otthon,de majd megoldjuk valahogy.én is attól az időszaktól félek,ha majd elkezd teperni,és nem fogom bírni:)
2011. márc. 13. 10:39
 4/7 anonim ***** válasza:

Ősi módszer: adj majd fakanalat a kezébe, te fogod a másik végét, és így nem kell hajlongani. :)

Unokatesóm most 9 hós terhes, a fia másfél éves. Szerencsére problémamentes a terhessége, és simán szaladgál a kissrác után, és emelgeti is. Hát ki van fáradva, az igaz, de megoldható.

2011. márc. 13. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Na még egy olyan őrült, mint én. Kicsi lánykám 5 hónapos volt, mikor két hét szenvedés után (nem akart szopizni), eszembe jutott, hogy csinálok egy tesztet, pozitív lett. Nagyon betojtam, hiszen a legféltettebb kincsem olyan egy házsártos, sírós, igazi többemberes baba volt, hogy elképzelni sem tudtam, hogyan lehet még egy babát mellette nevelni. Egészen bepánikoltam, persze segítségem nekem sem igazán volt, Anyós beszámíthatatlan, Anyukámék vidékiek. Mivel szerettünk volna kistestvért majd, így persze természetes volt, hogy megtartjuk. A terhesség egy álom volt. Sokkal jobb, mint munka mellett kihordani egy babát. Lányom pont a születésnapja előtt egy nappal indult el önállóan, a tesó születése előtt egy nappal még a mászókára másztam fel utána. Ennek ellenére egy teljesen gondmentes terhesség volt, sokkal jobb szüléssel, mint az elsőnél. Mikor a tesó megszületett 14 hónapos és egy napos volt a lányom. Egy igazi kiegyensúlyozott, korához képest önálló kis lény, pedig mindenki szerint teljesen rátelepedtem. Olyan természetességgel vette a kistestvért, mintha mindig is ott lett volna közöttünk. Nem volt visszafejlődés, nem volt féltékenység, semmi negatívum. Én egész jól bírtam velük, igaz a kialvatlanságot mindig nehezen viselem, de egy pici baba ezzel jár... Nem volt tesókocsink, felesleges is lett volna, hiszen már egy évesen szépen járt a kislányom. Vettünk egy tesófellépőt, azt használtuk néhány hónapig. A neheze kb. a második egy éves kora után kezdődött- bár lehet, hogy ha nem lennék újra terhes akkor ezt sem érezném nehéznek- talán azért, mert már a másik is pakolt, szaladt, mozgékonyabb volt. Nálam az a módszer vált be, hogy a nagy napirendjébe illesztettem bele a kicsit, így nem történt nagy változás az életébe, talán ennyit tudok tanácsolni. Ne aggódj, hidd el csuda jó lesz. Én ha tehetném sem csinálnám másképp.

Egy 31 hónapos, egy 17 hónapos és egy 35 hetes pocaklakó anyukája.

2011. márc. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat!!!biztos jó lesz,örülök is neki,csak attól tartok ,hogy nem tudok majd annyi figyelmet,törődést adni a nagyobbnak,mint egyébként....
2011. márc. 16. 06:47
 7/7 anonim ***** válasza:
ez sajnos biztos, hogy így lesz, hogy nem tudsz annyira figyelni a nagyobbra. Viszont lesz egy kistesója, akit később állandóan nyúzhat, és sokkal jobbat játszhat vele, mint veled. :D
2011. márc. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!