Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan anyuka, akinek...

Van itt olyan anyuka, akinek kicsi korkülönbséggel (1.5-2 év) született a második babája? Hogyan láttátok el egyszerre mind a két babát?

Figyelt kérdés
gondolok itt a nagyobbik etetése, sétáltatás, meg közben a ott a kicsi is.magadnak is, hogy egyél. stb...(elsö idöktöl fogva). mert engem az elsö baba eleinte nagyon lefárasztott, sokszor napközben is aludtam, de ha itt a másik baba, akkor ez nem ugy van, vele is kell foglalkozni.naprol napra ez hogy ment nállatok?
2011. jan. 11. 08:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Egy év korkülönbséges gyerekeim vannak, súlyosbítva azzal, hogy amikor a pici született, az 1 éves bátyján kívül volt még egy 5 éves is.

Nálunk nagyon jól működött. Sétálni muszáj volt, a nagyot oviba, úszni kellett vinni. Eleinte úgy oldottam meg, hogy a pici kengurúban, a középső babakocsiban, de ez elég fárasztó volt, így beszereztem egy ikerkocsit.

Szerintem két nagyon fontos dolog van, amivel meg tudod könnyíteni az életedet, Az egyik az, hogy minél hamarabb összehangolod a napirendjüket, pl. hogy a nagy déli alvása alatt a pici is aludjon. Nekem ez úgy sikerült, hogy a nagy alvásidejét igazítottam a kicsiéhez. A másik, hogy ha mindkettő alszik, te is pihenj le. Ha nem is alszol, olvasgass, tedd fel a lábad, a házimunka megvár. Én mindent úgy végeztem el, hogy ébren voltak, a trükk annyi volt, hogy folyamatosan beszéltem hozzájuk.

Azóta született még egy kislányom, most 1,5 éves, 2 éves korára várjuk a hugicát. Egyrészt könnyebb lesz, mert a nagyok is segítenek (17,13,12 évesek), másrészt nehezebb, mert ne tudd meg, mennyi energia kell 3 érzékeny lelkű kamaszhoz.

Amúgy nagyon jó korban közel álló gyerekeket nevelni. Nagyon hamar összenőnek, és lekötik egymást. Majdnem olyan erős tud lenni köztük a kötelék, mint az ikreknél.

Sok sikert!

2011. jan. 11. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
kicsit off: kedves első válaszoló, és Férjed is segít, gondolom, igaz? Nem volt nehéz, hogy egyszerre ennyi felé figyelj és türelmes legyél? Férjed ezt hogy viselte, hogy megoszlott a figyelem, energia stb.?
2011. jan. 11. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen, segít, amennyire ideje engedi, de hát tudod hogy van az, ha apa dolgozik? Szerencsére a gyereknevelésből is kiveszi a részét, így hétvégenként még a gyerekmentes traccsparti is belefér a barátnőmmel:)

Soha nem okozott gondot a több felé figyelés. Szimultánban tudok velük foglalkozni: mateklecke közben duplózás a kicsivel. De mindig igyekszem külön időt is tölteni velük. A nagyokkal elmegyek koncertre, apát nem érdekli, marad a kicsivel. A legnagyobbal az autóban szoktuk kibeszélni a dolgokat, amikor a barátnőjéhez fuvarozom, addig a középsők vigyáznak a kicsire. Minden csak szervezés kérdése. Szerintem 2 dolog miatt mennek gördülékenyen a dolgok: Ha hatalmas a káosz, egyik gyerek marja a másikat, a kicsi ordít, akkor hagyom a fenébe a házimunkát, és beülök közéjük. A másik, hogy önző vagyok. Ha nagyon megtépázzák az idegeimet- időnkét sikerül nekik - először jól kiordítom magam, aztán otthagyom a csapatot egy órára és elmegyek motorozni. Persze csak ha nem vagyok pockos.

De gondolom amúgy sem teljesen normális, aki 5 gyereket vállal:)

2011. jan. 11. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Még valami eszembe jutott: Hogy ne érezzék a nagy család hátrányát, nem használom a nagyobbakat bébiszitternek. Nem mondom, hogy időnként nem kérek tőlük segítséget, de általában hagyom, hogy akkor foglalkozzanak a tesójukkal, amikor nekik jól esik. Úgy érzem, így gyakrabban és szívesebben játszanak vele. Nagyon jó a kapcsolatuk. Arra is ügyelek, hogy ne jusson be felügyelet nélkül a szobáikba, mert nem vezetne jóra, ha megtépázná a holmijukat.
2011. jan. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

off bocsi. minden elismerésem az 5 gyerkőcös anyukának, nem vagy semmi! :)) ez a mondatod tetszett a legjobban:

"Ha nagyon megtépázzák az idegeimet- időnkét sikerül nekik - először jól kiordítom magam, aztán otthagyom a csapatot egy órára és elmegyek motorozni."

:)))))) igen egy anyának is kell a kimenő!!!!!!

2011. jan. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
9:29-es vagyok, épp jókor kérdeztelek, úgy tűnik érkezik a második...elég hamar, 15-16 hónap lesz köztük...
2011. jan. 11. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
jo lenne még ha válaszolnának anyukák, mert akik itt elöttem beszélgetnek egymással, abbol nemsok informáciot kapok.
2011. jan. 13. 19:27
 8/14 anonim ***** válasza:
Kisfiam 2005 júniusában született, következő év májusában, jöttek az ikerlányok. A fiam nem féltékenykedett, amikor az ikrek aludtak, együtt voltunk, bevontam a gondozásba. Együtt örültünk a lányoknak. Szerencsére apu javítóintézetben dolgozik, voltak egész napok, amikor otthon volt, amikor éjszakázott, ott aludt a nagyi, aki egyébként is reggeltől estig segített, nélküle összetörtem volna. Szépen sorban jöttek pelenkáért, egymás ujját szopták, nagyon összeszoktak. Ha előröl kezdhetném se csinálnám újra, nem beszélve arról, hogy 23 hetes terhes vagyok. :)
2011. jan. 13. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Bea24 ***** válasza:
100%
Szia! 13 hónap van a kislányom és a kisfiam között, most 17 és 4 hónaposak! Én is nagyon tartottam tőle, hogy mi lesz. :) De nyugi! Nem olyan nehéz, mint amennyire annak tűnik. Mikor megtudtuk, hogy kistesó lesz, már elkezdtük mondani a "nagyobbiknak", hogy lesz majd egy kis tesója és ő lesz a nagy okos nővérkéje. Beraktuk a pici ágyát a szobába és tudta, hogy majd ott fog aludni vele együtt a szobában, szóval picit felkészítettük. Mikor haza hoztuk a kórházból az öcsit, nagy öröm fogadta, örült neki, de mikor tudatosult benne, hogy nem fog haza menni, szegénykém nagyon letört lett, étvágytalan volt és le is fogyott, és szegénykém mindig sírt, mikor a tesó is. Éjszaka ordítva ébredt az öcsi, hogy éhes, szegény Lucám is visított. De mára már nincs ilyen probléma és fel sem ébred, ha esetleg nyöszörög a pici a hami után. :) Azt ajánlom próbáld meg minél előbb a napirendjüket össze hangolni, pelenkázd őket egymás után, altasd őket egyszerre délután, én az etetést úgy csinálom például az ebédnél, hogy a pici a hordozóban az asztalon a lányom az etetőszékben, egyik kezemmel a cumisüveget fogom és etetek,vagy amikor szoptattam, fogtam a kezemben és cicizett, a másikkal a lányomnak kanalazom a hamit. :)Nem vagyunk azok a nagy sétálósak, kocsival szoktunk közlekedni, sokat vagyunk családi háznál hétvégén és ott kint vagyunk.Hétköznap apa itthon van 11-ig, akkor a nagyobbal le szoktunk menni a közel lévő játszóházba, addig levegőzünk sétálunk, de szoktunk 3asban is menni, akkor a picit mei tai-ba rakom. :) Próbálj majd meg a nagyobbnak minden nap időt szánni, amikor csak vele foglalkozol és az övé vagy és játszotok. Hidd el értékelni fogja. Azt hiszem még az estére nem tértem csak ki. :) Szóval a fürdetés nálunk úgy zajlik, hogy először megcsinálom a vacsijukat,majd a picit fürdetem, utána megy a nagy apával, addig én öltöztem, mikor kész vagyunk, jönnek és apa öltözteti a nagyot és teszi le aludni, közben én a nappaliban etetem a picit,aki utána el is alszik és megy ő is csicsizni, a tesó addigra már alszik. :) Ha még van kérdésed, nyugodtan írj privit.
2011. jan. 13. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

21 hó van a lányom és az ikerfiaim között. Nem egyszerű, az eleje könnyebb abból hogy sokat alszanak, (csak én nem aludtam, mert óránként ettek a fiúk minimum), így lehettem a lányommal. Leggázabb akkor volt eddig, amikor a fiúk 3 hósak voltak, akkor volt a féltékenység. Most 5 hósak, lányom 26 hós, már megvan a napirend nagyjából, és akkor semmi gond ha a fiúk egyik alvása legalább egyszerre történik, vagyis együtt alszanak legalább egy órát, akkor mindig a lányommal vagyok, házimunka közben általában valamelyik a kezemben van, etetés már egyre jobb lesz, mert kiváltjuk a szopikat,(hosszan szopiznak, nagyon szeretik). Séta a necces most is, akkor megyünk, ha valaki jön velünk, általában a hugom vagy apa. Nem merek a hárommal egyedül menni, nehogy a lányom egyszercsak elszaladjon, és elüsse egy autó pl.

És napról napra megy, ahogy írod. Sokáig sodródtam az árral, most is legtöbbször, de azért már kezd rendszer lenni az életünkben.

2011. jan. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!