Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor mentetek babát látogatni...

Mikor mentetek babát látogatni, ha nagyon közeli rokonnál született, pl. tesódéknál?

Figyelt kérdés
2011. márc. 13. 17:36
 1/8 anonim ***** válasza:
Én meglátogattam őket rögtön első nap a kórházban, utána tiszteletben tartottam a kérésüket, hogy 1 hónapig senki ne menjen a környékre se.
2011. márc. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A kórházban is voltunk bent,és amikor hazajöttek egy-két nap után.
2011. márc. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mi megkértük őket, hogy szóljanak ránk telefonon, ha szabad menni, addig nem piszkáltuk őket.
2011. márc. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
54%

Szia


Van olyan aki rogton engedelyezi van aki sokaig nem.

Pl unokatesom azt kerte, hogy mindenki varja meg a 2 hosnapos oltast, mert koraszulott a baba es nagyon feltik.Ez teljesen ertheto.

Az en lanyom nem koraszulott, de en is megkertem volna a latogatokat, hogy 1-2 hetet legalabb adjanak 3asban otthon.

Szules masnapjan haza mehetettem es kb 20 perce voltunk otthon amikor meg jott az elso latogato...persze nem kerdezte, meg, hogy johet-e.Amikor ott volt, akkor meg mar nem tettem ki.Fertotlenitos szappanal kezett mosot es maszkot huzott a szaja es orra ele.

Nem babazott igazabol, csak el jott meglatogatni....

Jol is esett es kicsit tolakodonak is ereztem.

2011. márc. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én mielőtt szültem, megkértem a rokonokat, barátokat, az első két hetet hagyják meg nekünk.


Hajnali fél ötkor született meg a pöttöm, aznap délután már ott álltak a kórház folyosóján...

Utálatos helyzet volt. Fájt a varratom, alig pihentem, enni alig tudtam, ráadásul az a pár óra, amit a manóm bámulásával tölthettem volna, elment a rokonok jópofizásával.

Itthon erőre kaptam és "megköszöntem", hogy tiszteletben tartották a kérésemet.


A nyáron fogok megint szülni, a páromon és anyumon kívül mindenkinek megmondta, bírja kik, amíg hazaérünk és összeszokunk/kb két hét.

Alap esetben sem jönnek naponta látogatni, bírjanak magukkal addig.


Ha tesóddal olyan jóban vagy és Ő is úgy akarja, akkor látogasd, ahogy időd engedi és segíts Nekik!

De ezt Vele/Velük kell megbeszélned!

2011. márc. 13. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

tesóm kislánya délelőtt született, este 6kor már a kórházban gyönyörködtem a picuriban :)

ott csak üvegajtón keresztül nézheti meg a család de tesóm kinyitotta az ajtót nekem így én voltam az első aki megsimizhette a kissapkáját :D

amíg a kórházban voltak minden nap mentem látogatni utána mikor kijöttek szintén minden nap mentem, kb. 1 órára :) mikor szopizott elmosogattam, kiteregettem vagy ami éppen akadt utána én altattam el a kis tücsköt :) na meg persze egy tényér meleg kaja volt a belépőm :)


mikor nekem született a fiam, szülőszobában hívtam tesómékat, szüleimet és gyorsan berohantak. mikor áttoltak minket a szobánkban, megsimogatták a fiamat, 1,5 órás volt akkor :D

2011. márc. 13. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Tesómnál még nincs gyerek, nekünk van három. A kórházba bejöttek, és miután hazajöttünk, hozzánk is rögtön jöttek.

Hozzáteszem, szinte az összes rokon, volt munkatárs, barát és szomszéd megjelent egy hónapon belül... nem volt kellemes. Én szívem szerint egy hónapig nem vágytam volna nagy társaságokra, de nem igazán kérdezték,hogy nekünk alkalmas-e, csak jöttek...

2011. márc. 13. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

A barátokhoz csakis akkor mentünk, amikor ők hívtak, hogy már alkalmas. A szomszédba is két-három nap után ugrottunk át öt percre, amíg átadtuk az ajándékot, megcsodáltuk a picikét, nem időztünk el... A most született baráti babát még nem is láttuk, tiszteletben tartjuk a szülők kérését, majd úgyis szólnak, ha alkalmas lesz.

Családon belül az első baba nálunk születik, úgyhogy nagy az izgalom, bár én mindenkit kívül tartanék 2-3 hétig, de szerintem úgyis semmibe fogják venni a kérésemet. Az a baj nálunk, hogy a szülők 100-100 km-re vannak, tehát esélytelen hogy csak fél órára ugorjanak be.

2011. márc. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!