Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha leesett a köldökcsonk,...

Ha leesett a köldökcsonk, hogyan ápoljam utána?

Figyelt kérdés

Maradtak ott kis "darabkák". Azokat mivel "takaríthatom le" onnan? Valaki azt mondja, hogy alkohollal, valaki azt mondja csak hintőporozzam, valaki meg azt, hogy fültisztító pálcikával csak törölgessem ki.

És utána még meddig nem érheti víz?


2011. márc. 13. 18:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondtak a korhazban (külf), hogy hintöporozzam, es miutan leesik, erheti viz. Hozzateszem, addig is erte kicsit, mert pl. a korhazban ahogy fürdettük, ellepte a viz, annyit engedett bele a növer (minden ujszülöttnek). Meg a korhazi tartozkodas alatt leesett, bar tovabb voltam (6-7. napon). Mig le nem esett, nem dörzsölgettem, vagy mosogattam vizes kezzel nem erintettem meg. Utana, amig kis nyoma volt, meg hintöporoztanm, de ugy emlekszem, 1-2nap, max 3.

2.5 eves anyukaja

2011. márc. 13. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Persze kerültem, hogy viz erje, de mint irtam, napi egyszer elöfordult addig is, mig megvolt a köldökcsonk. Törölközesnek csak ovatosan felitattam rola a vizet.

Tehat nyugi, ha megis viz eri, leesik es el fog tünni igy is. :)

1.

2011. márc. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én a fülpálcikát belemerítettem az alkoholba és azzal utána megtisztítottam, azzal könnyen kijön. Kis hintőport tehetsz rá, ha gondolod, mi kaptunk a kórházban direkt erre naturlandos fertőtlenítő hintőport, de nagyon nem használtam. Víz érheti, de én még vigyáztam ilyenkor is, biztos, ami biztos alapon.
2011. márc. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Azt csináltam, hogy alkoholos fültisztítóval kitörölgettem, hogy szép tiszta legyen, és akkor innentől már csak hintőporozom pár napig.
2011. márc. 13. 20:22
 5/5 anonim ***** válasza:
Teljesn jól csinálod! Fültisztitót az alkoholba és teljesn törölld ki neki,aztán a hintőporral szord be,mert az gombaőlő! legalább még egy hétig kerülje a vizet! Pici nem árt de ne menjen rá szánt szándékkal!
2011. márc. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!