Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Köldökcsonk leesett. Meddig...

Köldökcsonk leesett. Meddig kezeljem alkohollal, hintőporral?

Figyelt kérdés

Kisfiam 1 hetes, védőnővel megbeszéltük hogyan kezeljem a csonkot, de hát az ma este leesett. Gondolom, víz még ne érje most sem. Csak azon gondolkoztam, hogy a hintőpor nem "ragad be" nagyon a köldökébe? Vagy hogy is mondjam.... Még egy picit úgy kiáll neki, nem gáz, ha ott benne van a hintőpor?

Előre is köszi és bocs a béna megfogalmazásért :)


2011. okt. 27. 21:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Addig kezeld csak amíg teljesen el nem tűnik minden csonk maradvány. Ha már csak simán a szép köldöke látszik, akkor nem kell.
2011. okt. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A hintőport bele kell szórni a köldökbe, mert úgy szárítja. Nem gáz, sőt! Amíg teljesen be nem gyógyul,(ezt majd látni fogod,napról napra, mindig szebb lesz.),addig hintőporozni kell.
2011. okt. 27. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én amikor már leesett a csonk, akkor már csak az alkohollal töröltem át neki pár napig amíg ki nem tisztult teljesen. Az alkohol is szárít, az is elég.

Lényeg, hogy tisztítsd minden peluscserekor és víz ne érje még pár napig. Gratulálok a babádhoz!

2011. okt. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm, akkor jól gondoltam :)

Egyre szebb, bár van még egy-két kis "cucc", ami szerintem nem odavaló, biztos lepotyognak azok is!

2011. okt. 28. 13:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!