Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 37,1 a babám hője, Ez már...

37,1 a babám hője, Ez már hőemelkedés vagy csak 37,5től? Hónaljban mértem. Tegnap kapta a három hós oltást meg a pneumot

Figyelt kérdés
2009. febr. 21. 10:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy ennyi idős babánál fenékben kell mérni. Ott pedig 38 fok felett beszélünk lázról. Szerintem mérd ott, sokkal pontosabb! Bekrémezed, benyomod a legvégét, és vársz, amíg a hőmérő csíkja meg nem áll. Ennyi az egész.
2009. febr. 21. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
még nem hőemelkedés. ám gyógyszert is 38 fölött érdemes adni. had próbálja meg a szervezet legyőzni a lázat. így ellenállóbbá válik a baba.
2009. febr. 21. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
ha végbélen keresztül méred, akkor fél fokot kell majd leszámolni. 2. válaszoló voltam.
2009. febr. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
71%

Ha oltást kap a kisfiam, én rögtön a hazajövetel után adok neki kúpot. Azon amúgy csodálkozok, h egyszerre 2oltást kapott, nálunk el kell telnie legalább 2hétnek(védőnőm mondta).

Ilyen kicsiknék amúgy a végbélben kell mérni ill. én cumis hőmérővel szoktam.

2009. febr. 21. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
a két hóst is egyszerrre kapta a pneumoval, akkor nem volt semmi baj, most viszont nagyon nyügi éjjel is kelt kétszer pedig már rég átalussza az éjszakát, most alszik, ha kel újra mérem. köszi a válaszokat
2009. febr. 21. 10:47
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az utolsó válaszolóval nem értek egyet.

A kötelező oltással egyidőben be lehet adatni a nem kötelező Prevenart is, mivel nem egynemű a 2 oltás.

Ha 2 egynemű oltást kapna a baba, pl. a prevenar 1. és 2., akkor ott el kell telnie 1 hónapnak. Viszont 2 másfajta oltás mehet egyszerre.


Nekünk sosem volt baja a kisfiamnak, még csak hőemelkedése sem volt, pedig minden létező szurit megkapott eddig.


Hőemelkedésnél nem kell még kúpot sem adni, csak láznál. Az meg tök felesleges, hogy szuri után, ha van baja, ha nincs, bumm be a kúp. Előre nem tudhatod, hogyan reagál az oltásra, így tök feleslegesen kúpozod.

Oltás után hidegborogatás a lábára, hogy ne fájjon neki! Ezzel sokat segítesz neki, mert csúnyán be tud csomósodni, keményedni a helye. Kúp pedig csak láz esetén, 38 foktól. Hőemelkedésnél az esti fürdővízet csináld kicsit hűvösebbre.

2009. febr. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi utsónak
2009. febr. 21. 14:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!