Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónapos babát mennyi ideig...

8 hónapos babát mennyi ideig lehet ültetni?

Figyelt kérdés

8 hónapos kisfiam még önállóan nem ül fel (bár már nagyon ügyesen próbálkozik), de ha leültetem, úgy már szépen megül a kezeire támaszkodva! Lehet így játszani vele 5-10 percig, vagy ne forszírozzam? Terheli ez a helyzet a gerincét, illetve a gerinc körüli szalagokat, izmokat? Várjam meg, míg önnállóan felül????

(Ölben is olyan ügyesen ül már, tartja magát!)


2011. márc. 15. 10:44
 1/4 anonim ***** válasza:
az én lányom már kb 6hónapos kora körül ül stabilan úgy hogy felültetjük,magától csak párhete tud felülni de akkor se mindig.De a védőnőm azt mondta hogy nyugodtan ültessem,mert elég erős,nagy baba.
2011. márc. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kislányom is 8 hónapos de ő magától ül fel. Eddig nem ültettem nem mertem a Te helyzetedben sem biztos hogy merném. Én mindig bíztam a babámban hogy ő tudja magának mi a jó. De szerintem már nem sok idő 1-2 hét és magától is fel fog ülni a te babád is.
2011. márc. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Enyém is 6 hós kora óta ül stabilan, felülni egyedül még csak most kezdett. Nekem elég sokat ül, ekkora babák már igénylik is, nekem az fura aki nem engedi. Két nagyobb gyerkőc is pont igy volt és nincs semmi gond velük.
2011. márc. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Hamarosan tényleg egyedül is fel fog ülni.....nagyon próbálkozik már (-:!!! Egyenlőre még csak hátrafelé halad négykézláb helyzetben, de van, hogy előre is húzza már magát, illetve fekvőtámaszozik (-:! És szeret álldogálni is!

2011. márc. 15. 19:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!