Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen sajt, túró. Stb tejterm...

Milyen sajt, túró. Stb tejterméket adhatunk 8 hónapos kor után, és milyen mennyiségben?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy a bolti sima sajtot, vagy vehetnék neki piacon akár kecskesajtot, vagy házitúrót?Nálunk nagyon jó piac van, rengeteg féle kapható, nade melyiket szabad ennie egy babának?

Figyelni kell arra mennyi a zsírtartalma? (átlag sajt tudtommal 45%os zsírtartalmú) Mivel kell keverni, és milyen arányban?


2009. febr. 21. 16:38
 1/5 anonim ***** válasza:
68%

Szia!

Hát az én lányom 9,5 hónapos és múlt héten vettem neki túrót Bakony zsírszegény túrót, mert azt mondta a védőnő, hogy már eheti, de ugye a tejet meg csak egy éves kor után szabad adni. Márpedig a tehéntúróban bizony tej van. Elolvastam. Meg is rémültem és természetesen nem adtam neki egy falatot sem. Nestles babajoghurtot kap már azt szereti, de a túróval kapcsolatban vannak fenntartásaim, úgyhogy várom én is a véleményeket. És bocsi hogy nem tudtam segíteni.

2009. febr. 21. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy 8 hónapos kortól adható a túró, az a legjobb, ha tudsz venni házi túrót, vagy Te csinálsz igazi tejcsiből. Szerintem tarpista sajtot adhatsz nyugodtan, reszelve.
2009. febr. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Sziasztok, az én picim 8 hós és már egy jó ideje eszik danoninot, túró rudit, vajkrémes kenyeret és nincs semmi baja.semmi allergiás reakcio nem volt és mivel szereti igy adok neki.
2009. febr. 21. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Savanyított tejtermék:sajt,túró,kefir,joghurt adható 8hótól és a jó minőségű vaj ill.margarin is ezt mondta a dokink.Én adtam.
2009. febr. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, de még annyi, hoyg joghurtból babajoghurt, oké, de kefír, túró, sajtból mindegy milyen?
2009. febr. 21. 17:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!