Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan lehetne a lányom...

Hogyan lehetne a lányom étvágyát egy picit növelni?

Figyelt kérdés
5 és fél hónapos, eddig se volt egy nagy étkű, de az elmúlt 2 nap csak csipeget.Még a kedvencei se nagyon érdeklik.Ez lehet fogzástól? 180 g lenne az adagjuk ebben a korban.Ha a 90-et bele tudom diktálni, már örülök.És a héten csak 10 g-ot hízott, szóval semmit.Lehetne erre valami étvágy növelőt vagy vitamint adni?
2011. márc. 16. 07:44
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem most 8 hónapos a babám.

5-6 hónapos kora körül kezdtük a hozzátáplálást. Ízlett neki, evett is szépen.

Most meg visszamentünk csecsemőbe, szinte csak szopik.

Dokinéni azt mondta a fogától.

És kb 1 hete ki is bújt neki.

Bár az étvágya még nem jött vissza. Azt mondta az orvosunk, hogy majd ha 4 foga kint lesz jobb lesz.

2011. márc. 16. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Sejtettem, hogy a fogzás, csak nagyon rosszkor jön ez, mert egyébként is alig hízott szegénykém.4 fog?Az elég sok a nem evésből...Köszi!
2011. márc. 16. 07:56
 3/5 anonim ***** válasza:

1.vagyok

Mi sem vagyunk túl vastagok, 7ésfél kg körül van,

én is mindig idegeskedek, de majd túl leszünk rajta.

2011. márc. 16. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Minden babánál vannak ilyen időszakok... Néha a fogzás,néha más... Az, hogy mennyi az adagja egy babánaknem igazán mérvadó... Az enyém soha nem evett annyit, amit a nagy könyv írt... Most 2,5 éves, a 180 gramm máig álomnak tűnik..., nem hogy 5,5 hónaposan :) Ha szopik, nyugodtan engedd szopizni,ha tápszeres adj neki azt, ha elfogadja! Az étvágy sosem egyforma, még a felnőtteknél sem... Az, hogy most kevesebbet hízott a szokottnál, teljesen normális.. Miután megduplázzák a zületési súlyukat, a gyarapodás alaposan lelassul.. Ez teljesen normális. Ha úgy híznának utána is, akkor kis elefántbébuik lennének :) Amíg a babád minden hónapban hízik valamemnnyit, legalábbis nem csökken a súlya, nincs se3mmi különösebb teendő vele. Majd, ha kibújik a foga, minden rendben lesz vele, ismét visszatér az étvágya is.
2011. márc. 16. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Most beszéltem a gyerekorvossal.Polivitaplex szirupot ajánlott, és adni fog rá vasat.Köszi mindenkinek a válaszát!!
2011. márc. 16. 09:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!